קוריאה הדרומית תציב טילי "ספייק" לאורך גבולה הימי

במדינה מתכוונים לפרוס בימים הקרובים כ-60 טילי "ספייק אנלוס" בשני איים לאורך הגבול עם קוריאה הצפונית, אשר אחד מהם הופצץ על ידי הצפון ב-2010

טיל ספייק משוגר מכלי רק"מ (צילום: רפאל)

קוריאה הדרומית מתכוונת לפרוס בחודש הבא עשרות טילי "ספייק" מתוצרת רפאל לאורך גבולה הימי המתוח עם קוריאה הצפונית. כולל לאורך האי יונפיונג שהופגז על ידי קוריאה הצפונית ב-2010.

קוריאה הדרומית מתכננת לפרוס בין 50-60 טילי "ספייק נלוס" בשני איים לאורך גבולה עם קוריאה הצפונית בים הצהוב לגנה מפני התקפות פוטנציאליות מצד הצפון.

ה"ספייק נלוס" הוא הדגם ארוך הטווח של משפחת טילי ה"ספייק" של רפאל. לטיל טווח של 25 ק"מ, הוא מאוד מדוייק וניתן לצייד אתו בכמה סוגים של ראשי קרב. קוריאה רכשה את הטילים מישראל כבר לפני למעלה משנה.

איש צבא בכיר בדרום קוריאה צותת באחד מהעיתונים במדינה ואמר כי "עבודות לתיקון בעיות טכניות מסוימת שהתגלו בניסוי ירי קודמים כמעט הושלמו והטילים צפויים להיפרס כבר בימים הקרובים".

עם זאת, במשרד הביטחון השל קוריאה הדרומית סירבו לאשר את הדברים.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy