הרמטכ"ל הדיח את אל"מ ארז וינר מצה"ל

גנץ החליט להתיר את חוזהו של וינר, בעקבות דו"ח מבקר המדינה בנושא פרשת הרפז. וינר הודיע לגנץ כי לא יערער על ההחלטה ולא ינהל מאבק משפטי להשארתו בצבא

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ החליט להדיח את אל"מ ארז וינר, אחד מגיבורי פרשת הרפז, מצה"ל. בפגישה בין השניים בעקבות פרסומו של דו"ח מבקר המדינה בפרשה, הודיע גנץ לוינר כי החליט להעביר את עניינו לוועדה להתרת חוזים עם קצינים באגף כוח האדם במטכ"ל.

מדובר בהחלטה שמשמעותה היא פיטוריו של וינר מהצבא. וינר הודיע לרמטכ"ל כי הוא אינו מתכוון לערער על החלטתו וכי החליט שלא לנהל מאבק משפטי להשארתו בצה"ל. כזכור, וינר שימש עוזרו של הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, ועל פי דו"ח מבקר המדינה בפרשת הרפז, עסק באיסוף חומר לא מחמיא על שר הביטחון אהוד ברק.

גנץ כבר רמז לכוונותיו כלפי וינר בשבוע שעבר כאשר התייחס לדו"ח מבקר המדינה ואמר כי "אני קבעתי את המושג 'הפגר' ואני אומר לכם שאני חי בצבא הזה עוד מעט שנתיים כרמטכ"ל ומה שאני מבין זה שהפגר יבש. אם צריך להוציא עוד כמה עצמות ולנקות את החצר - זה מה שנעשה".

You might be interested also

mehrnews

Iranian warships on way to Venezuela

Two ships from the Iranian Navy are sailing in the Atlantic Ocean in the direction of Venezuela carrying oil and possibly weapons and military equipment