מגבירים את יכולת הזיהוי

אלתא מפתחת מכ"ם נייד שיאפשר להעניק התראה מפני נשק תלת מסלול, במיוחד ירי מרגמות

מכ"ם (צילום: דובר צה"ל)

אלתא, חברת הבת של התעשייה האווירית, מפתחת שורה של מערכות מכ"ם ניידות שיתנו התראה מפני נשק תלול מסלול, בעיקר מרגמות.

מקור בחברה אמר כי האיום מנשק תלול מסלול הוא עולמי. מרגמות הן נשק זול יחסית ונייד וארגוני מחבלים עושים בו שימוש גובר והולך. הבעיה היא לזהות שיגור של פצצות מרגמה לעבר ריכוז של חיילים בבסיס קבע או בחניון זמני ולתת להם התראה אפילו של כמה עשרות שניות.

הטכנולוגיה של אלתא, שעל בסיסה פותחה בין היתר מערכת המכ"ם של מערכת "כיפת ברזל", מאפשרת למערכת מכ"ם ניידת וקטנה יחסית, לגלות שיגורים של פצצות מרגמה בגזרה רחבה. המכ"ם המשוכלל "בוהה" לכיוון ממנו צפוי איום מזה שיגור ונותן התראה.

החברה מפתחת כמה דגמים של מערכות מכ"ם כאלה כדי לאפשר פתרונות גמישים. הטכנולוגיה בה עושה אלתא שימוש היא מהדור החדש של מכ"מים ומאפשרת לחברה לפתח עוד דגמים גם לצרכים דומים של זיהוי איום בצורה מיידית כדי לאפשר התראה מוקדמת. אלתא נחשבת לאחת החברות המובילות בתחומה גם בתחום המכ"מים האויריים וגם בתחום המכ"מים הימיים.

נוסף על כך, כידוע, חיל הים מתכנן לרכוש ספינות חדישות. עבור אלה מתכננת אלתא מערכת מכ"ם שלדברי מומחים תהיה המתקדמת בסוגה בעולם ותתן לספינות יכולות משופרות מאוד.

You might be interested also

President Joe Biden walks through an Honor Guard Cordon at the conclusion of the Coast Guard Academy Commencement on Wednesday, May 19, 2021, at the Coast Guard Academy Cadet Memorial Field in New London, Connecticut. (Official White House Photo by Adam Schultz)

Biden against ransomware: increased threat in the short term, great potential for the future

Commentary: The White House has formulated a four-stage plan for dealing with ransomware attacks that could potentially be an effective means of dealing with the global problem, writes Ram Levi, founder and CEO of Konfidas