הדור הבא של קסדות הטייס

אלביט חשפה בתערוכת פרנבורו את הדגם המתקדם של מערכת ה-JHMCS המספקת נתוני נתוני טיסה לטייס

הקסדה המתקדמת (צילום: עמיר רפפורט)

חברת אלביט מערכות חשפה במהלך התערוכה הבינלאומית שהתקיימה בשבוע שעבר בפרנבורו שבבריטניה, את הדור המתקדם ביותר של קסדת הטייס שלה, המיוצרת על ידי חברת הבת המשותפת לה ולרוקוול קולינס, VSI. 

הקסדה מכונה HMDS gen 2, והיא למעשה השבחה של המערכת המכונה JHMCS המותקנת במטוסי כל F-15, F-16, F-18.

גם המערכת החדשה מספקת לטייס את נתוני הטיסה על המשקף של הקסדה והיא משלבת מערכת לראיית לילה ומערכת אופטית מתקדמת הקסדה החדשה ששוקלת כ-2.5 ק"ג ונחשבת כיום למתקדמת מסוגה.

רק לפני מספר חודשים הודיעה אלביט מערכות כי חברת VSI זכתה בחוזה חדש בהיקף של מעל 32 מיליון דולר לאספקת מערכות ראש מסוג JHMCS לחברת בואינג. המערכות מיועדות לחילות הים והאוויר של ארצות הברית וכן למדינות נוספות הכוללות את פינלנד, אוסטרליה, בלגיה, קנדה ושוויץ במסגרת תוכנית הסיוע הביטחוני האמריקאי. האספקות תחלנה השנה ותימשכנה במהלך שנת 2013.

***

באיסוף החומר סייע אריה אגוזי

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years