"תכננו לפגוע בספינה ישראלית"

דיווח במצרים: נעצרו שני חשודים בתכנון פיגוע נגד כלי שיט ישראלים בשליחות איראן

ספינות חיל הים (צילום:אייל אדלין)

כלי התקשורת במצרים דיווחו בסוף השבוע כי מנגנוני הביטחון סיכלו פיגוע טרור שתוכנן נגד ספינות ישראליות שחצו את תעלת סואץ. על פי העיתון "אל-אהראם" שני חשודים שנעצרו בחשד למעורבות במעשה הודו כי קיבלו מימון מאיראן על מנת לפגוע בכלי שיט ישראלים.

פרטים ראשונים מחקירתם של השניים, שפורסמו בעיתון אתמול, מעלים כי הם הציעו לאדם בשם מוחמד זכרי לתקוף ספינה ישראלית תמורת 50 מיליון לירות מצריות. על פי החקירה השניים, סלימאן רזק עבד א-ראזק וסלאמה אחמד סלאמה, אמרו לזכרי כי הוא יקבל את הסכום ממקורות שיעים.

החשודים מסרבים לשתף פעולה עם החוקרים, אולם בדיקה מאשרת כי לשניים קשרים עם איראן. בשבוע שעבר אישר דובר צה"ל כי שתי ספינות טילים ישראליות חצו את תעלת סואץ, אולם יעדם לא היה ברור.

You might be interested also

Screenshot from the conference. Clockwise from R to L: moderator Audrey Plonk, Head of the Digital Economy Policy Division of the OECD; Mathias Cormann, OECD Secretary General; Yigal Unna, Director General of the Israel National Cyber Directorate; and Haim Assaraf, Israel's ambassador to the OECD.     

Israel hosts OECD's annual cyber conference for first time 

The three-day online conference whose theme is "Local challenges, global solutions" started today. The secretary general of the organization said the vulnerability most exploited by cyberattackers is lack of cooperation