האם המחבל בצרפת נעצר?

על פי דיווח אחד מוחמד מרעה נעצר בפשיטה של המשטרה המקומית על ביתו, לאחר 12 שעות של מצור. שר הפנים הכחיש את הדברים

שוטרים צרפתים בטולוז (צילום: AP)

המשטרה הצרפתית עצרה את מוחמד מרעה, החשוד המרכזי בביצוע הפיגוע בבית הספר היהודי בטולוז, זאת לאחר שסירב להסגיר את עצמו ב-12 השעות האחרונות, כך מדווח כלי תקשורת בצרפת. עם זאת יש לציין כי כלי תקשורת אחר מדווח כי שר הפנים מכחיש את דבר תפיסתו של המחבל 

מרעה, בן 24 מוסלמי ממוצא אלג'יראי, חשוד ברצח ארבעה בני אדם בפיגוע בבית הספר וברציחתם של שלושה חיילים צרפתים בשני אירועי ירי נוספים. עוד לפני הפשיטה על ביתו של החשוד, פונו כל דיירי הבניין בו מתגורר מרעה וזרם הגז אליו הופסק מחשש שהחשוד ינסה לפוצץ את עצמו.

במהלך המשא ומתן שהתנהל עימו טען מרעה כי ביצע את הירי כנגד בית הספר היהודי "כנקמה על הרג ילדים פלשתינים בעזה".

בתוך כך, מתגלים פרטים חדשים לגבי עברו של המחבל. על פי דיווחים בכלי התקשורת מרעה נעצר בעבר באפגניסטן בגין הטמנת פצצות בעיר קנדאהר. לדברי מנהל הכלא בעיר, הוא נמלט מבית הסוהר בשנת 2008, לאחר שנידון לשלוש שנות מאסר. בנוסף למרעה נעצרו עוד שני חשודים במעורבות במעשים, ביניהם אחיו של החשוד המרכזי.

You might be interested also

One of the infiltrators who was captured. Photo: IDF Spokesperson's Unit

Commentary: Infiltrators from Lebanon travel around in Israel for almost an entire day. Will they be used for terrorist attacks? 

Two infiltrators entered Israel from Lebanon and stayed for almost a day without the military knowing where they were. The next time it happens, it could end in a terrorist attack or espionage. It appears that Hezbollah found a legitimate way to test the IDF's blind spots on the border