גבול מצרים: סוכל ניסיון חדירה

כוח צה"ל ירה לעבר מספר חשודים שחדרו לשטח ישראל. אחד המסתננים נהרג בתקרית. באותו האזור נתגלה בשבוע שעבר מטען נפץ רב עוצמה

שומרים על הגבול (צילום: מאיר אזולאי)

במהלך פעילות שגרתית של כוח צה"ל בגזרת גבול ישראל-מצרים, זיהה הכוח מספר חשודים אשר הצליחו לחדור את הגבול לתוך ישראל. משלא נענו החשודים לקריאות הכוח לעצור, בוצע לעברם ירי לעבר פלג גוף תחתון. החשודים פתחו באש לעבר כוח צה"ל. החיילים השיבו באש וזוהתה פגיעה.

החשודים חזרו לשטח מצרים למעט פצוע שנותר בשטח הארץ. עם הגעת כוחות הרפואה של צה"ל למקום האירוע, נקבע מותו של הפצוע שנותר בשטח מדינת ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי האירוע התרחש במרחב בו התגלה תיק ובו מטען נפץ רב עוצמה לפני כשבוע.

"צה"ל תגבר את פעילותו במרחב הגבול המערבי לאור עלייה בניסיונות החדירה לשטח מדינת ישראל. תופעת ההברחות והחדירה לשטח מדינת ישראל שלא כדין מהגבול המערבי מנוצלות על ידי ארגוני הטרור לחדירה ולהוצאת פיגועים כנגד אזרחי מדינת ישראל וכוחות צה"ל. צה"ל ימשיך לפעול כנגד כל גורם המהווה איום על ביטחון מדינת ישראל ותושביה", לשון הודעת הצבא.

כזכור, רק בתחילת השבוע נפתח שוב לתנועה כביש 12 באזור הגבול עם מצרים, כחצי שנה לאחר הפיגוע באזור אשר גבה את חייהם של שמונה ישראלים. בצה"ל החליטו לפתוח את הכביש, למרות גילוי מטען החבלה הגדול, לאחר הערכת מצב ואמצעי האבטחה שהוצבו לאחרונה באזור.

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport