הרמטכ"ל "הקפיץ" את הטייסים

ביקורת פתע של הרמטכ"ל בבסיס חיל האוויר רמון. הרמטכ"ל הביע שביעות רצון מרמת הכוננות והמוכנות של הטייסים ואנשי צוות האוויר

הרמטכ"ל בבסיס רמון (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, ערך אמש ביקורת פתע בבסיס חיל האוויר רמון, במהלכו בחן הרמטכ"ל את דריכות וכוננות טייסי הקרב בבסיס. במסגרת התרגיל, הוקפצו הטייסים להמראה – ורק לפני הטיסה הובהר להם כי מדובר באזעקת שווא.

הרמטכ"ל הביע שביעות רצון מרמת הכוננות והמוכנות של הטייסים ואנשי צוות האוויר הפועלים בבסיס ומכך שהם עמדו בלוח הזמנים שהוקצב להם על ידי המפקדים בשטח.

מוקדם יותר השבוע "הוקפצה" חטיבת הבקעה על ידי הרמטכ"ל בתרגיל נרחב שנערך בשיתוף חטיבת המבצעים. בין היתר, תרגלו הכוחות גם תרחיש לניסיון חטיפה של חייל בגזרה, ממחסום בקעות לאזור שכם. במקביל דימו הכוחות תרחיש נוסף של חדירה ליישוב ביהודה ושומרון והקפצת כוחות ביטחון לאזור, במתכונת דומה לפיגוע אשר גבה את חייהם של חמשת בני משפחת פוגל ז"ל, ביישוב איתמר, לפני למעלה מחצי שנה. 

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport