"מטוסי F-16 בתמורה לאילן גרפל"

בכיר מצרי טוען כי במסגרת העסקה לשחרור האזרח האמריקני-ישראלי, ארה"ב תמכור למצרים את מטוס הקרב. על פי הדיווח ב"מען" ישראל התנגדה בעבר לעסקה

מטוס F-16

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מצטטת מקור צבאי מצרי הטוען כי במסגרת השיחות בין מצרים וארה"ב בנוגע לשחרור האזרח הישראלי-אמריקני אילן גרפל, מהכלא המצרי, סיכמו הצדדים כי וושינגטון תמכור לקהיר מטוסי F-16.

על פי הדיווח ב"מען", ישראל התנגדה בעבר לעסקה שכזו. אילן גרפל, אזרח אמריקני-ישראלי, צפוי להשתחרר מהכלא המצרי, לאחר כחמישה חודשים. הוא שוחרר במסגרת עסקה בין ישראל למצרים, שהתאפשרה בתיווך אמריקני. על פי העסקה, 25 אסירים מצריים, שנשפטו למאסר בישראל בעקבות פעילות פלילית, ישוחררו בתמורה לגרפל.

גרפל עלה לישראל מארה"ב והתגייס לצה"ל. הוא נפצע במהלך שירותו במלחמת לבנון השנייה. כוחות הביטחון המצריים טענו בכלי התקשורת המקומיים כי גרפל הוא סוכן מוסד שעודד צעירים להתפרע במהלך ימי המהפיכה בקהיר בתחילת השנה. עם זאת, בשבועות האחרונים, נאלצו בכירים בקהיר להודות כי גרפל לא היה מרגל. לאחר שחרורו יגיע גרפל לישראל ולאחר מכן ימריא לביתו בארה"ב.

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years