ארה״ב מאיימת על סין: כיבוש טאיוואן יגרור התערבות צבאית

במסיבת עיתונאים בטוקיו יחד עם ראש מממשלת יפן פומיו קישידה שאל אחד הכתבים את ביידן אם ארה"ב תגן על טאיוואן אם זו תותקף, וביידן השיב בחיוב:  "כן"

הנשיא ביידן אמר בימים האחרונים בטוקיו כי יסכים להפעיל כוח כדי להגן על טאיוואן מפני תוקפנות של סין. ביידן השמיע את הדברים שיש בהם שינוי במדיניות האמריקנית המסורתית לגבי טאיוואן.

במסיבת עיתונאים בטוקיו יחד עם ראש מממשלת יפן פומיו קישידה שאל אחד הכתבים את ביידן אם ארה"ב תגן על טאיוואן אם זו תותקף, וביידן השיב בחיוב:  "כן", אמר, "זו המחייבות. אנו תומכים במדיניות של סין מאוחדת וכך נהגנו בהסכמים שחתמנו.

״אולם הרעיון שיש סכנה שטאיוואן תיכבש בכוח איננו מתקבל על הדעת, ויש לצפות שדבר כזה לא יקרה".

בדברי ביידן יש תפנית, מדווחים כתבי רויטרס מטוקיו, שכן על פי החוק מחויבת וושינגטון לספק לטאיוואן את האמצעים להגנתה העצמית. אך בשאלה אם על ארה"ב להתערב צבאית, נוקטת וושינגטון במדיניות דו-משמעית.

על כל פנים, דברי הנשיא ביידן בטוקיו אתמול זוכים לתשומת לב רבה באסיה והם משקפים את הדאגה מהגידול בהשפעתה של סין ביבשת. זה גם הנושא המרכזי בשיחות שמקיים ביידן במסעו בכמה בירות באסיה השבוע. 
 

אולי יעניין אותך גם

קרדיט סטילס- אריאל חרמוני, משרד הביטחון
 

שר הביטחון: איראן רצתה לגנוב חומרים על היערכות יוניפ"ל בסייבר

"ישראל מכירה את מערכות הסייבר של יריביה ואת דרכי הפעולה שלהם. אנו רואים בשנים האחרונות תופעה של קבוצות האקרים מטעם איראן, שפועלות מול ישראל ומדינות נוספות״, אמר שר הביטחון בני גנץ הבוקר (ד׳) בכנס הסייבר הבינלאומי של מרכז הסייבר באוניברסיטת ת"א