ארה"ב וקוריאה הדרומית ירחיבו תמרונים צבאיים משותפים

פיונגיאנג ממשיכה בניסויי טילים וארה״ב ממשיכה בתרגולים צבאיים עם קוריאה הדרומית. נראה כי הצדדים עדיין מתחפרים, כל אחד בעמדתו

הנשיא ביידן ונשיא קוריאה הדרומית יון סוק יול שוקלים להרחיב את היקף התמרונים הצבאיים המשותפים של שתי המדינות כדי להרתיע מפני האיום הגרעיני של קוריאה הצפונית.

סוכנות AP מוסרת כי בהודעה משותפת זו של שני הנשיאים יש שינוי לעומת קודמיהם, כאשר הנשיא טראמפ רצה לבטל תמרונים עם סיאול, ואילו הנשיא הקודם מון ג'יי אין שאף ליצור דיאלוג עם שליט פיוניאנג קים ג'ונג און. 

אתמול הצהירו שני הנשיאים בסיאול שהשת"פ בין שתי המדינות מעיד על נכונות "להתמודד ביחד עם האיומים". בוושינגטון ובסיאול חוששים מתגובה קשה של פיונגיאנג להצהרת הנשיאים, שכן בפיונגיאנג מפרשים תמרונים צבאיים כהכנות לפלישה לקוריאה הצפונית. שני הצבאות מדגישים שמדובר בתמרונים הגנתיים.

מנהיגי ארה"ב וקוריאה הדרומית הודיעו שמטרתם היא "ביטול הגירעון" של הצפון. עוד הודיעו שיש להם מחויבות משותפת לפעילות מבוססת על הסדר הבינלאומי בעקבות המלחמה באוקראינה. 
 

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: מנכ״ל משרד ההגנה הקפריסאי, אנדראס לוקה וראש אגף היצוא הביטחוני, יאיר קולס | קרדיט צילום: משרד ההגנה הקפריסאי 
 

עסקת ענק למרעום דולפין ושורש בקפריסין

משרד הביטחון יספק למשרד ההגנה הקפריסאי מערכות ציוד מיגון אישי ונשיאה שפותחו על ידי חברת ׳שורש׳ ומערכת נשיאה עבור חיילי צבא קפריסין, שפותחה על ידי חברת ׳מרעום דולפין׳'