הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

שר הביטחון בני גנץ אישר את המלצות ועדת פרס ביטחון ישראל לשנת 2021 (תשפ"א) - הפרס יוענק על ידי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות. בוועדת הפרס חברים מזכיר הוועדה אשר וגנר, יו"ר הוועדה גדעון פרנק, וחברי הוועדה אלוף (במיל') אהרון זאבי פרקש ופרופ' יצחק קלזון.

שר הביטחון גנץ: "מערכת הביטחון הישראלית הוכיחה גם השנה יכולות טכנולוגיות, ופתרונות יוצאי דופן- מול אתגרים יוצאי דופן שמולם עומדת מדינת ישראל. באוויר, בים, ביבשה ובסייבר- הטכנולוגיה הישראלית, ושילוב הזרועות בין התעשייה הביטחונית, צה"ל וארגוני הביטחון, הם אבן יסוד בתפיסת הביטחון שלנו. אני מברך את הזוכים בפרס, ומודה להם על ההשקעה, המסירות, היצירתיות והבחירה שלהם לשרת את ביטחון ישראל."

הפרויקטים הזוכים (בסדר אקראי)
פרויקט שהוגש ע"י אגף המודיעין. במסגרת הפרויקט הוקנתה לצה"ל ומערכת הביטחון יכולת ייחודית פורצת דרך ויוצאת דופן. יכולת זו מעניקה לצה"ל תוספת יכולת משמעותית.

פרויקט שהוגש ע"י מפא"ת במשרד הביטחון, בשיתוף עם רפאל, התעשייה האווירית וחיל האוויר. במסגרת פרויקט זה, שנמשך מעל עשור, התמודדו המפתחים עם פערי ידע טכנולוגיים חסרי תקדים ונאלצו להתמודד עם חוסר וודאות ללא יכולת להישען על פיתוחים דומים.

פרויקט שהוגש ע"י אגף התקשוב בצה"ל בשיתוף עם מלמ"ב במשרד הביטחון, מערך הסייבר הלאומי, המוסד, שירות הביטחון הכללי ואגף המודיעין. פרויקט זה נועד לייצר הגנה קיברנטית מערכתית, מפני איום התקיפה בסייבר אשר הפך לאיום משמעותי ויום יומי במהלך השנים האחרונות. 

פרויקט שהוגש ע"י אגף המודיעין בשיתוף חיל האוויר, מפא"ת, רפאל, תע"א והמוסד. במסגרת פרויקט זה הושגה יכולת מקצועית, ייחודית ומשמעותית של צה"ל. הקניית יכולת זו לצה"ל נבעה מפריצות דרך ופיתוחים ייחודיים וייעודיים תוך הפגנת תעוזה, חזון, נחישות ויצירתיות פרי עמלם ושילובם של הגורמים המעורבים. 

את פרס ביטחון ישראל יעניק נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, בטקס חגיגי בבית הנשיא בירושלים ב-29.06.2021 בטקס בהשתתפות שר הביטחון ובכירי מערכת הביטחון.

אולי יעניין אותך גם