ועדת הצוללות של משרד הביטחון נכנסת למספנה 

חברי הוועדה שמינה שר הביטחון פורשים מתפקידם. זאת, לאור המגבלות שהטיל היועמ"ש על הוועדה בעקבות ההליך הפלילי בתיק הצוללות

צילום: אריאל חרמוני \ משרד הביטחון 

בשל העיכוב והמגבלות שהועלו במסגרת הדיונים עם היועץ המשפטי לממשלה- יו"ר הוועדה לחקר רכש הצוללות וכלי השיט סטרשנוב וחברי הוועדה הודיעו על סיום תפקידם. גנץ במכתב למנדלבליט: "דורש לסיים את תהליך הבחינה ולאפשר למנות חברים חדשים ולהתחיל את עבודתה"

שר הביטחון בני גנץ שלח הבוקר (ג') מכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה, בו הוא דורש ממנו לסיים את הליך הבחינה והסדרת הסמכויות של ועדת הבדיקה הממשלתית לפרשת הצוללות וכלי השיט. זאת ברקע החלטתו של השופט (בדימוס) סטרשנוב לפרוש מהוועדה ביחד עם שני חבריה הנוספים, בשל העיכובים והקיצוץ המסתמן בסמכויות הוועדה.

גנץ כתב ליועץ המשפטי לממשלה, כי "לאור החשיבות הרבה של הנושא, הוא מבקש ממנו לסיים באופן דחוף את הליך הבחינה ולאפשר את תחילת עבודת הוועדה משום שמדובר בנושא בעל חשיבות ראשונה במעלה- ביטחונית, כלכלית וציבורית."

במכתבו של סטרשנוב לגנץ, כתב השופט: "מהדיונים המתנהלים בנושא סמכויות הוועדה בין היועץ המשפטי למערכת הביטחון ובין נציגי היועץ המשפטי לממשלה, הנני למד כי נוכח ההליכים הפליליים המתנהלים במקביל, בדעתו של היועץ המשפטי לממשלה להטיל מגבלות של ממש על עבודת הוועדה... במצב דברים זה, חוששני כי הוועדה נותרה עם סמכויות מוגבלות ביותר".

 

אולי יעניין אותך גם

באדיבות דני קרוננברג

מדע, טכנולוגיה ושדה הקרב

ספר זה מתאר אירועים בהיסטוריה העולמית של התפתחויות בטכנולוגיה צבאית, בעיקר מן ההיבט האנושי והארגוני. מאת: דר' עזריאל לורבר