האלימות בין אזרבייג'ן לארמניה: טורקיה מציעה סיוע לאזרים

ארדואן הודיע כי טורקיה לא תהסס להתייצב מול כל מי שיתקוף את אזרבייג׳ן, זאת בעקבות חידוש תקריות הגבול האלימות עם ארמניה באזור המריבה נגורנו-קרבאך

בית שנפגע במהלך התקריות האחרונות בנגורנו-קרבאך  REUTERS/Aziz Karimov/File Photo

חודשו תקריות גבול אלימות בין אזרבייג'ן לארמניה. בימים האחרונים נהרגו 16 חיילים משני הצבאות היריבים, הנאבקים שנים רבות על גורלו של חבל נגורנו-קרבאך.

בסוף השבוע הודיעה טורקיה על מוכנותה לסייע לצבא אזרבייג'ן. מנהל התעשיות הביטחוניות הטורקיות, איסמעיל דמיר, צייץ בטוויטר כי "התעשיות הצבאיות של טורקיה מוכנות לסייע לאזרים. כל הנשק והציוד שלנו,  כטמ"מים, תחמושת, טילים ומערכות ל"א, כל אלו עומדים לרשות אזרבייג'ן".

בין שתי המדינות מתקיים שיתוף פעולה רב שנים בתחומי האנרגיה, הצבא והתרבות. הנשיא ארדואן הודיע בסוף השבוע, כי אנקרה לא תהסס להתייצב מול כל מי שיתקוף את אזרבייג'ן.

סוכנת הידיעות רויטרס מוסרת, כי במדינות רבות בעולם שוררת דאגה מהחרפת המתיחות בין אזרבייג'ן לארמניה, כיוון שבאזור המריבה קיימים מערכי צינורות המעבירים גז ונפט מהים הכספי לשווקים הבינלאומיים. דמיר נפגש עם סגן שר ההגנה האזרי ועם ומפקד חיל האוויר, והציע סיוע להליכי מודרניזציה של הצבא.

אולי יעניין אותך גם

Photo by Eliot Blondet/ABACAPRESS.COM via REUTERS

עידן חדש בפייסבוק: תשעה חשבונות של מנהיגים אם יתבטאו בצורה מסיתה

מדובר בשינוי מדיניות משמעותי עבור החברה, שהצהירה לפני כשנתיים כי דברי פוליטיקאים מהווים מטבעם אינטרס ציבורי ולכן יש לפרסמם. בסוף השבוע הודיעה כי חשבונו של הנשיא לשעבר טראמפ יושעה עד 2023 לפחות