JVP משקיעה בראש השב"כ לשעבר

צילום: חברת OPORA

חברת הסייבר הישראלית אופורה (OPORA), הכריזה היום על השלמת סבב גיוס סיד בהיקף של 7 מליון דולר בהובלת קרן הון הסיכון JVP. אופורה, שראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, הוא ממייסדיה, פיתחה פתרון טכנולוגי שמאפשר מניעת התקפות לפני שהן מגיעות לרשת הארגונית. הטכנולוגיה מבוססת על גישה של איסוף מודיעין על התוקפים ודפוסי ההתנהגות שלהם כבר בשלבים מוקדמים כשהם נערכים לתקיפת סייבר, בדומה לשיטות החדשות המיושמות כיום בעולם הביטחוני.

אופורה הממוקמת ברעננה, תשתמש בהון שגויס להרחבת צוות הפיתוח גדול בישראל, למכירות ושיווק. בנוסף, החברה מודיעה על שני חברי בורד חדשים המצטרפים לחברה, אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP, ויוליה קגן, Principal בקרן. 

הפיתרון של אופורה מאפשר לעקוב אחר פושעי הסייבר באופן עקבי ובזמן אמת משלבים מוקדמים של התארגנות, תוך מיפוי תשתית ההתקפה ועד התקיפה. אופורה יודעת לזהות את   רמת המוכנות של התוקפים בכל שלב ובהתאם את רמת הסיכון של האיום. מרבית פתרונות ההגנה שקיימים היום מיועדים להתמודדות עם תקיפה כשהיא נמצאת כבר ברשת הארגונית, אך לא יודעים לאפיין ולסכל את התוקף לפני התקיפה, מה שמותיר את הארגון המותקף במצב פגיע.

הפתרון של אופורה הופך לקו הגנה קדמי העוקב ואוסף מודיעין מרחבי הרשת על פעילות התוקפים ובהתאם יודע לזהות את התוקפים, לספק למערכות ההגנה של הארגון מידע מלא על האיום, כך שהן יוכלו לחסום אותו מבעוד מועד לפני כניסתו לרשת הארגונית. התוצאה: הארגון מקבל מידע מקדים, יודע לתעדף ולנהל את  סיכול התקיפה ובמרבית המקרים לחסום אותה טרם כנסיתה לרשת הארגונית.

אופורה הוקמה על ידי מומחי ביטחון וסייבר שמביאים איתם גישה של סיכול-מניעתי, בהם: ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, המשמש כנשיא החברה, נועם יולס בעלת ותק של כ-18 שנה במערכת הבטחון, שנטלה חלק מרכזי בפיתוח דוקטרינות מודיעין ושיטות חדשות לאיסוף מידע ובכלל זה בתחום הסייבר והדאטה, המשמשת כטכנולוגית של החברה, וכריס בל, יזם סדרתי, ממייסדי  Securonix, המשמש כמנכ"ל אופורה, שזו חברת הסייבר השלישית שהוא מוביל.

לדברי דיסקין, "ייסדנו את OPORA מתוך הבנה שכדי להגן על ארגונים מפני תוקפי סייבר מתוחכמים, צוותי אבטחת מידע זקוקים ליתרון מקדים על פני התוקפים. לקוחות OPORA משנים את יחסי הכוחות בינם לבין האויבים, תוך השגה של יתרון מקדים המתורגם למניעה, הכלה ובקרה של התוקפים".

"הגיע הזמן לעבור מהגנה להתקפה ולעקוב אחרי תוקפי הסייבר בשטח שלהם לפני שהם יוצאים לפעולה", אמר יו"ר ומייסד JVP אראל מרגלית, "ישראל הביאה את שלושת הפרדיגמות הגדולות לסייבר העולמי, השלב הראשון הוא הפיירוואל שיצרו צ'קפוינט, השלב השני הוא הפתרון של סייבארק, ההתמודדות עם התוקף מבפנים והשלב השלישי היא אופורה שמכריעה את התוקף אצלו בבית עוד לפני שהספיק לתקוף. אופורה מביאה שינוי תפיסתי שבה הגנת הסייבר עוברת מהגנה להתקפה.

"הטכונולוגיה המהפכנית של אופורה מיישמת את הכלל המוכר שההגנה הכי טובה היא התקפה. החדשנות של מערכת הבטחון הישראלית בהובלת יובל דיסקין, כריס בל, נועם יולס והצוות המיומן, מתחברת עם עולם החדשנות של ההייטק הישראלי ויחד אנו יוצרים טכנולוגיה שמגדירה מחדש את תפיסת בטחון הסייבר. התגברות מתקפות הסייבר לאחרונה, ובמיוחד עליית המדרגה המשמעותית באופי המתקפות, מגבירה את הצורך העולמי בפתרונות סייבר חדשניים ואיכותיים שאופורה תהיה מהמובילות שבהן".

אולי יעניין אותך גם