מחיר הטיוח: נפטר ראשון מוירוס הקורונה על נושאת המטוסים 'תיאודור רוזוולט'

קפטן ברט קרוזייר, הקברניט של נושאת המטוסים 'תיאודור רוזוולט' הזהיר מפני התפרצות וירוס הקורונה בכלי השיט. בממשל האמריקני רצו לטייח - ופיטרו אותו. בינתיים, יש נפטר ראשון על נושאת המטוסים מסיבוכים של הוירוס

U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 1st Class Nathan Carpenter/Released

123 אלף אמריקנים חתמו על עצומה למפקדת הצי האמריקני להחזיר לתפקידו את קפטן ברט קרוזייר, הקברניט של נושאת המטוסים 'תיאודור רוזוולט'. קרוזייר פוטר בסוף השבוע אחרי שדלף לתקשורת מכתב שכתב למפקדת הצי, ובו דרש לנקוט צעדים נחושים לעצירת התפשטות מגפת קורונה בנושאת המטוסים. 

"במעשהו הציל חיי מלחים", נאמר בעצומה נגד הפיטורין, וכשנודע דבר הפיטורין התקבל הקברניט בתשואות סוערות ובקריאות "גיבור" על ידי 5,000 המלחים והקצינים של נושאת המטוסים. מזכיר הצי תומס מודלי הוא שהודיע על פיטורי קפטן קרוזייר בנימוק שהוא גרם לתפוצה נרחבת של מכתבו, ובכך פעל בשיקול דעת פגום.

רויטרס ואיי.בי.סי. דיווחו שמכתב הקברניט נשלח בדואר אלקטרוני לכמה עשרות נמענים, וכך דלף לתקשורת. עתה שוקלים במפקדת הצי אם לנקוט נגד הקצין הבכיר צעדים משמעתיים ואם למנותו לתפקיד חדש. 

במכתבו למפקדת הצי דרש הקברניט להוריד מהאניה מיידית את כל 5,000 אנשי הצוות ולהכניסם לבידוד מחשש מהתפשטות המחלה.

 

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש