על רקע ניסיון הפיקוח: קרן סינית נוספת מעוניינת לפעול בישראל

ככל הנראה עקב לחץ אמריקני, אישר לאחרונה הקבינט הביטחוני הקמת גוף פיקוח על השקעות זרות בישראל. עם זאת, נראה כי החברות הסיניות ממשיכות להתעניין, והפעם מדובר בחברה ותיקה שהשקיעה בעבר בלינקדין ושיאומי

 

אילוסטרציה: Bigstock

קרן סינית בשם Sunvalley-capital החלה לגשש אודות פעילות בישראל, כך לפי מקורות של ישראל דיפנס. מדובר בקרן ותיקה יחסית שהשקיעה בעבר בחברות כמו לינקאדין, זום, שיאומי, AIRBNB ועוד.

הקרן ממוקדת בטכנולוגיות כמו הגנה בסייבר, בינה מלאכותית, מציאות וירטואלית ו-IOT. התחומים בהם פועלת הקרן כוללים את שוק הרכב, תקשורת, פיננסים ותרבות דיגיטלית. ככל הנראה, הקרן יצרה קשר עם מספר גורמי מפתח בתחום ההון סיכון בארץ.

נזכיר כי שרי הקבינט אישרו הקמת ועדת פיקוח על השקעות זרות. זאת בלחץ אמריקני שנועד למנוע השקעות סיניות בישראל, לפחות כאלה שלא יקבלו אישור אמריקני. על רקע הניסיונות האמריקניים, כסף מסין ממשיך לזרום לישראל. כמו כן, גם לסיליקון וואלי בארה"ב. בסופו של יום נראה כי מלבד השקעות בפתרונות ליבה ביטחוניים, יהיה קשה לישראל או ארה"ב לעצור את עולם היזמות.

תגובת קרן ההשקעות טרם התקבלה.

אולי יעניין אותך גם

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

By Cpl. Hailey Clay - dvidshub.net, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69246872

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

עלות כל מסוק כ-95 מליוני דולרים (מחיר מארינס בlot 5). עוד כ-100 מליון דולרים לכל מסוק ילכו על תחזוקה לחמש שנים, מערכות ישראליות, מנועים נוספים במחסן, סימולטורים ושעות עבודה