נבחרי השנה של ישראל דיפנס: בני ובנות המכינות הקדם הצבאיות

תא"ל (מיל') ניצן נוריאל בחר בבני ובנות המכינות הקדם צבאיות כמי שהיו מבחינתו הגורם המשמעותי בשנה האחרונה

נבחרי השנה של ישראל דיפנס: בני ובנות המכינות הקדם הצבאיות

צילום: דו"צ

בחירת איש השנה או אירוע השנה הוא לעולם אתגר בין המובן מאליו לבין ה"אחר" ההוא פחות מוכר ופחות תחת אור הזרקורים אבל טומן בחובו עשייה משמעותית בעלת השפעה ארוכת טווח

גילוי נאות, בין שאר עיסוקיי אני מרצה (בהתנדבות) במכינות הקדם צבאיות ומכיר מקרוב את עשייתם.

דווקא על רקע אסון נחל צפית נדרשת התבוננות יוצר עמוקה אל מאמץ ותהליך הכשרת והתבגרות בני ובנות המכינות הצבאיות. אני מבקש להדגיש את תרומתם שמזכה אותם בתואר, לפחות מבחינתי, כגורם המשמעותי ביותר בשנה זו.

ראשית, לצד בני הנוער שהולכים לשנת שרות, בני המכינות הצבאיות מייצגים את הנכונות להקריב שנה נוספת חייך רק כדי להיות טובים יותר, ללמוד ולהבין יותר, וכול זאת כדי לתרום יותר בחיים בכלל ובשרות הצבאי בפרט.

שנית, הם מהווים דוגמה אישית בתא המשפחתי שלהם ויש יותר ויותר אחים ואחיות שהולכים למכינות הצבאיות בעקבות אחיהם. זו דוגמה אישית משמעותית שמראה שמרכיב זה עדיין רלוונטי ועשוי לגדל דור בו דוגמה אישית הוא חלק מובנה בהתנהלות הבין-אישית והחברתית.

ושלישית, אי אפשר להתעלם מן המספרים ההולכים וגדלים של בוגרי מכינות קדם צבאיות שמבצעים שרות משמעותי ורואים בהליכה לקורס הקצינים כצעד משלים לשנת המכינה הקדם צבאית.

כולי תקווה שנצליח להמשיך להרחיב את היקפם ובכך השפעתם על המרקם החברתי ואיכות החברה בה אנו חיים.

אולי יעניין אותך גם

קרדיט: דוברות משרד התקשורת

הבנק העולמי: כל עלייה של 1% בלבד בשימוש בתשתיות תקשורת נייחות, מגדילה את תוצר המדינה ב -0.08%

סגן נשיא הבנק העולמי ריקרדו פוליטי נפגש אתמול (ב') עם שר התקשורת יועז הנדל והציג לו מחקר בינלאומי העוסק בתרומה של תשתיות תקשורת לשיפור מנועי הצמיחה והכלכלה