סילבר שאדו החלה בייצור רובה ה"גלבוע" בארה"ב

חברת "סילבר שאדו" הישראלית החלה לאחרונה בייצור רובה ה"גלבוע" בארה"ב עם שותף מקומי, כאשר הדגם הראשון המיוצר בארה"ב הוא הגלבוע M43, רובה מבוסס פלטפורמת AR  העושה שימוש במחסניות ותחמושת 32x7.62 מ"מ  הנפוצה בקרב רובי הקלצ'ניקוב

 

סילבר שאדו החלה בייצור רובה ה"גלבוע" בארה"ב

צילום: סילבר שאדו

"סילבר שאדו" מייצרת רובה הנותן פתרון הן ליחידות מיוחדות הפועלות מאחורי קווי האויב ואינן מעוניינות בהשארת שובל תרמילי 5.56, הן לאנשי צבא ממדינות מערביות המדריכים בצבאות של מדינות עולם שלישי שנשקן מבוסס על פלטפורמת הקלצ'ניקוב וכן למדינות המעוניינות בשדרוג משמעותי לקלצ'ניקוב, אבל אינן רוצות לוותר על התחמושת/מחסניות/ווסטים של הקלאצ', אלא רק להתחדש בכלי מדויק שניתן להרכיב עליו את כל האביזרים המודרניים (כוונות השלכה, דורגל, ידית הסתערות, ציין לייזר, פנס וכן הלאה).

עד היום נמכר הרובה ישירות מהמפעל בישראל למספר יחידות כוחות מיוחדים אמריקאים ואנגלים וכמו כן לצבאות זרים וכוחות משטר במדינות כגון שוויץ, יוון, צ'כיה, איטליה, מלטה, פיליפינים, קזחסטאן, אזרביג'אן, אוגנדה, קניה ופרו. בעקבות ביקוש של השוק האזרחי בארה"ב, הוחלט בחברה להתחיל לייצר את סדרת הכלים בארה"ב יחד עם שותף מקומי, כאשר ההפצה נעשית ע"י , LDB SUPPLY חברה מובילה ובעלת ניסיון רב בתחום הפצת כלי נשק בארה"ב.  רובה הגלבוע כבר נמכר לציבור הרחב ולדילרים ואף הופיע בכנס ה-NRA האחרון לפני כחודשיים.  

במקביל זכתה "סילבר שאדו" במספר מכרזים לאספקת כלי נשק בארץ לגורמי ממשל וחברות אבטחה שונות, בין השאר לרשות שמורות הטבע, חברת SEA GULL המאבטחת את אסדת הגז, רכבת ישראל, דואר ישראל, משרד החקלאות, מפעלי ים המלח, חברת ח.א.ש וחברת ש.נ.ל שהיא קבלן של משרד הביטחון.

החברה ממשיכה לפתח רובים נוספים בסדרה ובראשם ה"סנייק" הדו-קני בגרסתו האזרחית עם שני הדקים זה לצד זה, את ה-SMG 9 מ"מ העושה שימוש במחסניות גלוק ובתפעול דומה לרןבה ה-M4, את  הגלבוע 5,56 ואת רובה ה-300, BLACKOUT  רובה העתיד של היחידות המיוחדות בכל העולם העושה שימוש בחלק תחתון של רובה 5.56 ובקנה שיורה קליעי 35x7.62 מ"מ הנוחים לשימוש עם משתיק/עמעם.

 

אולי יעניין אותך גם