נתניהו מיישר קו עם פוטין: "קידום ביטחון ויציבות באזור, בייחוד בסוריה"

לקראת פגישה משולשת ישראלית - רוסית - אמריקאית בישראל נתניהו שולח מסר לפוטין - מסונכרנים אתך לגבי עתידו של אסד

אחרי שבמהלך שנים אמרו גורמים עלומים בצמרת השלטון הישראלי שעדיף שאסד יעוף מכסא המלכות בארון בדמשק בניגוד לרצון הרוסים, נראה כי הקו בירושלים מתיישר עם הקרמלין. כך גם הקו של הבית הלבן. לקראת הפגישה המשולשת בין ארה"ב - ישראל - רוסיה, אומר נתניהו: "אני מקווה ומצפה שהדיאלוג הזה יהיה פורה. אני משוכנע שאפשר למצוא מכנה משותף ולסלול נתיב קדימה שיסייע בקידום ביטחון ויציבות באזור, בייחוד בסוריה."

בנוסף לסוריה, נתניהו אמר גם דברים לגבי איראן. לא חדשים, אבל אחד ההיבטים המעניינים הוא הזהות שנתניהו קובע בין הג'יאהד האיסלאמי בעזה לאיראן. "אנחנו בישראל ראינו את התוקפנות האיראנית במאמציה הגוברים של איראן להקים בסיסים צבאיים בסוריה, במאמציה הגוברים לספק נשק מתוחכם לחיזבאללה ובתמיכתה הכספית הגוברת בשלוחות טרור כמו חיזבאללה, חמאס והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני."

עוד אומר נתניהו כי "כוחות איראניים ירו עשרות טילים לשטח ישראל ושיגרו מל"טים לשטחה האווירי של ישראל." ובכן כנראה מדובר ברקטות ולא טילים, וייתכן כי הכוונה היא לאירוע הזה ממאי 2018.  

אולי יעניין אותך גם

פוטין. ממזער את הגילויים של סבא"א. צילום: AP

פוטין נגד נתניהו: אין צורך בסקנדל סביב הגילויים של סבא"א

על פי דיווח ברוסיה, בקרמלין מנסים להמעיט מערך ההצהרה של הסוכנות לאנרגיה אטומית לגבי "מחסן השטיחים, אותו חשף נתניהו. "אין צורך לייצר שערורייה", אמר בכיר במשרד החוץ הרוסי