תמונות ברשת חושפות את הלוויינים הישראלים 'ונוס' ו-OPSAT3000 במהלך הכנה לשיגור

בתחילת אוגוסט ישוגרו לחלל שני לווינים שנבנו על ידי התעשיות הביטחוניות בארץ - אחד עבור משרד הביטחון האיטלקי (OPSAT3000) ושני כחלק משיתוף פעולה עם סוכנות החלל הצרפתית (ונוס)

OPTSAT-3000 and Venµs (left and right, respectively) are shown during their separate checkout processes, both of which were performed inside the Spaceport’s S1 payload preparation facility. http://www.arianespace.com/mission-update/vega-launcher-checkout-vv10/

 

 

הלווינים 'ונוס' ו-OPSAT3000 תוצרת תעשיות ישראליות ובראשן תעשייה אווירית כקבלן ראשי מחכים לשיגור הקרוב בתחילת אוגוסט. בינתיים, תמונות מההכנות לשיגור עלו לרשת והחלטנו להביא אותן לציבור הישראלי.

ונוס הוא הלוויין הישראלי הראשון למטרות חקר הסביבה – שישוגר מגינאה הצרפתית.  בטקס רשמי הלוויין נמסר לסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע ולשותפתה לפרויקט, סוכנות החלל הצרפתית (CNES). הלוויין יעבור לשילוב עם המשגר של חברת "אריאן ספייס" ולהכנה לשיגור המתוכנן.

הלוויין, פרויקט הדגל המשותף של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע וסוכנות החלל הצרפתית, נבנה בשנים האחרונות במפעל חלל בתעשייה האווירית בשיתוף אלביט, שפיתחה את הטלסקופ ורפאל שפיתחה את מערכת ההנעה.

"ונוס" מצויד במצלמה מיוחדת שיכולה לקלוט פרטים על פני כדור הארץ ב-12 אורכי גל, בהם גם פרטים שאינם נראים לעין. הלוויין יצלם שטחים עצוּמים ויספק לחוקרים עשרות תמונות מדי יום שכל אחת מהן תציג כ-700 קמ"ר.

לווין ה-OPSAT3000 הוא לווין תצפית הנבנה על ידי תעשייה אווירית עבור משרד הביטחון האיטלקי כרכש גומלין מול עסקת מטוסי האימון לחיל האוויר. מטוסי הלביא (M-346). הוא ישוגר יחד עם 'ונוס' על אותו משגר. שני הלווינים ישוגרו על משגר Vega.

פרטים אודות ה-OPSAT3000 מספק אתר spaceflight101. מדובר בלווין שעלותו מוערכת ב-182 מליוני דולרים. מתוכן, 40 מליוני דולרים לרכישת מצלמה מאלביט מערכות. הלווין מבוסס על תשתית IMPS מדור שני שפותחה על ידי תעשייה אווירית.

תשתית זו היא שדרוג של תשתיות OPSAT-1000 וה-OPSAT-2000 שבסופו של דבר התגלגלו לתשתית TecSAR ומשם ל-OPSAT-3000. הלווין כולל מצלמה היפרספקטראלית מסוג Jupiter בפיתוח של אלביט.

אתר nasaspaceflight העלה תמונות של הלוויינים במהלך ההכנות לשיגור. תמונות נוספות עלו גם אצל CNES ו-DutchSpace. תמונות נוספות של הכנות לשיגור אפשר למצוא באתר csgpreparationlancement.

מקור נוסף למידע

https://www.facebook.com/quantumearthtv/videos/1561193360591989/