הושקה תכנית "צה"ל רשתי"

התכנית מאחדת את מערכות התקשוב של כלל הזרועות והאגפים בצה"ל ומאפשרת פעולה משולבת ביבשה, באוויר ובים

היום (ד'), התקיים כנס השקת תכנית "צה"ל רשתי" בראשות הרמטכ"ל, רב אלוף בנימין (בני) גנץ, ראש אגף התקשוב, אלוף עוזי מוסקוביץ' וקצין הקשר הראשי, תת אלוף איל צבי זלינגר. תכנית "צה"ל רשתי" היא אחת התכניות השאפתניות והנחוצות שידע צה"ל בעשור האחרון.

התכנית מאחדת את מערכות התקשוב של כלל הזרועות והאגפים בצה"ל ומאפשרת פעולה משולבת ביבשה, באוויר ובים. הצורך בתכנית נבע מתוך הכרה בחשיבות פעולה רב זרועית, משולבת ומקושרת באתגרים הביטחוניים מולם ניצב צה"ל כיום. מימוש התכנית יאפשר לצה"ל לשפר את גמישותו המבצעית ויאפשר תמיכה מהירה, דינמית ויעילה יותר בתהליכים מבצעיים.

הרמטכ"ל, רב אלוף בנימין (בני) גנץ: ""צה"ל רשתי" היא תכנית מרכזית ואחד הדברים החשובים ביותר לצה"ל. בלעדיה נצטרך לעבוד קשה הרבה יותר בלתת מענה לצרכים המבצעיים שלנו. צה"ל רשתי ייתן לנו לפעול בצורה טובה יותר. אנחנו מסתכלים על כיווני התר"ש הקרוב – אנחנו חייבים לשים דגש על מודיעין כי הוא הבסיס לכל. המודיעין שלנו לוקח בחשבון ששני המבוקשים נעלמו. בסופו של דבר נגלה אותם".

מדברי ראש אגף התקשוב, אלוף עוזי מוסקוביץ': "חזון צה"ל 2025 קובע כי צה"ל יעצים את יכולת פעולתו המבצעית, המוכוונת לפעילות רב זרועית, ויממש את תפיסת הלחימה הבן זרועית הנשענת על מודיעין איכותי ומדויק, על יכולת התקפית ועל יכולות תמרון מתקדמות המבוססות על רישוי תקשובי שמאפשר את מיצוי הכוח".

You might be interested also