מערכת קומינט באיכון תלת מימדי

תע"א חושפת בסלון האווירי בפריז מערכת לאיסוף מודיעין תקשורת עם איכון תלת מימדי בתדר גבוה

תע"א חושפת בסלון האווירי בפריז מערכת לאיסוף מודיעין תקשורת עם איכון תלת מימדי בתדר גבוה. מערכת איסוף המודיעין החדשה הנקראת DFELK-7065 3D HF תוכננה, יוצרה ונוסתה בחברת הבת של תע"א, אלתא מערכות, וניתן להתקינה על גבי פלטפורמות אוויריות, ימיות ויבשתיות.

המערכת, תוך שימוש בטכנולוגיה ייחודית, מסווגת מאפייני אותות כמו תדר, עצמה, אפנון, מיקום גיאוגרפי וקיטוב וכך מספקת תיוג מהיר וזיהוי של האותות שהתקבלו ליצירת תמונת קרב אמינה של "סדר כוחות אלקטרוני" בזמן אמת.

תקשורת בתחום ה- HF ממלאת תפקיד משמעותי הולך וגובר ביישומים צבאיים, אזרחיים ופרא- צבאיים לאור הצורך בשימוש בתקשורת מעבר לקו ראייה (beyond line-of-sight) וזו מושגת גם ללא עזרת תקשורת לוויינים יקרה. בין אם באמצעות התפשטות גלי רקיע או ניצול גלי קרקע, תקשורת HF מסתמנת כפתרון מוכח ואמין (במיוחד עם כניסתן לשוק של טכנולוגיות מתקדמות כמו Automatic Link Establishment.

הגידול בשימוש בתקשורת HF יצר התעניינות גוברת בתחום איסוף מודיעין תקשורת הידוע כ- .COMINT מערכות המודיעין הקיימות כיום בתדר גבוה מסורבלות ובעלות ניידות מוגבלת ולפיכך לא פרקטיות ויקרות ביישומים השונים.

המערכות של אלתא דורשות אנטנות יחסית מאוד קטנות וקומפקטיות, מה שמאפשר התקנתן היעילה על פלטפורמות ניידות מגוונות. תצורת האנטנה המוטסת החדשה, שמידותיה הן 30 ס"מ/> על 50 ס"מ/>, כבר השלימה את שלבי הפיתוח והבדיקות החיוניות והותקנה לאחרונה על מל"ט מתוצרת התע"א מסוג "הרון".

 

 

 

 

 

 

 

 

You might be interested also

BIGSTOCK/Copyright: AndreyPopov

The true cost of ransomware attacks

A survey conducted by Cybereason finds that 50% of companies experienced a ransomware attack during the last year, 46% of organizations that paid the ransom did not get all of their data back, and 80% of organizations that decided to pay experienced another attack