איראן הודיעה על תרגיל טילים מיידי

התרגיל ייערך השבוע, ויימשך שלושה ימים

שיגור טיל במסגרת תרגיל איראני קודם

נערכים למלחמה? ימים ספורים אחרי שארצות הברית אישרה כי תערוך עם ישראל תרגיל צבאי רחב היקף בסתיו הקרוב, הודיעה איראן ביום א' על תרגיל ענק ומפתיע, שייערך כבר השבוע.

ראש אגף מערכות הטילים במשמרות המהפכה, אמיר עלי הג'יזדה, אמר כי התרגיל יכלול ירי טילים וכי הטילים שיתורגלו יהיו "ארוכים, בינוניים וקצרי טווח, והם ישורגו ממקומות שונים באיראן ובבסיסים המשמשים את כוחות הצבא. התרגיל יימשך שלושה ימים ויתקיים בשטחים מדבריים.

"תמרונים אלה נועדו לשלוח הודעה לאומות ההרפתקניות כי משמרות המהפכה האיסלאמית מגנות על האומה האיראנית הנחושה והמאוחדת, והן יגיבו בהחלטיות על כל בעיה שהמדינות הבריוניות יגרמו", אמר הקצין לכלי תקשורת איראניים. האמירה באה גם על רקע אמברגו הנפט על איראן, שמתחיל ביום ב'.

ואילו התרגיל המשותף לישראל ולארצות המתוכנן לסתיו אמור להיות הגדול ביותר של שתי הארצות אי פעם, ולכלול הגעתם של אמצעי יירוט אמריקאיים כנגד טילים - לאזור המזרח התיכון, וכן הגעת אלפי חיילים.

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport