הודו ביצעה בהצלחה שיגור טיל בליסטי

מדובר בטיל בעל טווח של כ-5,000 ק"מ. השיגור מגיע כחלק מתכנית שדרוג של יכולותיה הצבאיות של הודו במטרה לעמוד בפני כל האיומים האפשריים

טיל Agni-II

מרוץ הטילים הבליסטיים בעולם נמשך. הודו ביצעה במהלך הלילה ניסוי, שהוגדר על ידי בכיריה כ"מוצלח". מדובר בשיגור של טיל בליסטי ארוך טווח מדגם "אגני 5". ההודים פיתחו את הטיל שיהיה בעל טווח של כ-5000 ק"מ במשך יותר מעשור וביצעו בעבר שיגורים של דגמים בעלי טווח קטן יותר.

הודו טוענת כי היא מפתחת את הטיל ארוך הטווח כאמצעי למניעת כל איום נגדה. הודו משדרגת בשנים האחרונות את כוחה הצבאי בין היתר על ידי רכישות מסיביות של מערכות נשק מתוצרת ישראל.

לפי הערכה מעודכנת עד שנת 2015 תבצע הודו רכש צבאי בשווי של יותר מ-100 מיליארד דולר. מדובר על רכש של כל סוגי המערכות הצבאיות. שיגור הטיל ארוך הטווח מביא את פרוייקט הטילים הבליסטיים של הודו לנקודת שיא חדשה. נראה כי ההודים ימשיכו לפתח את היכולת הזו שנראית להם כנדבך חשוב באסטרטגיה הביטחונית שלהם.

You might be interested also

Bashar Assad. Photo: SANA/Handout via REUTERS

Victory by Assad in Syrian elections is foregone conclusion

The elections, which are taking place contrary to a U.N. Security Council resolution that determined that they will only be valid following the adoption of a new constitution, are already being denounced as a sham – like the previous ones in which the president received almost 90% of the vote