צפון השומרון: החלו העבודות להקמת המכשול הביטחוני באורך כ-45 ק"מ

 כלים כבדים של משרד הביטחון החלו בהצבת חומה בתוואי קו התפר, סמוך לכפר סאלם שבצפון השומרון

צפון השומרון: החלו העבודות להקמת המכשול הביטחוני באורך כ-45 ק"מ

קרדיט שימוש: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון
 

מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון ופיקוד המרכז בצה"ל החלו בהקמת 45 ק"מ של מכשול ביטחוני, הכולל חומה ואמצעים טכנולוגיים, בקו התפר בצפון השומרון.

 כלים כבדים של משרד הביטחון החלו בהצבת חומה בתוואי קו התפר, סמוך לכפר סאלם שבצפון השומרון. את העבודות מוביל תא"ל ערן אופיר, ראש מנהלת גבולות ותפר, יחד עם אגף ההנדסה והבינוי ומנה"ר במשרד הביטחון, בשיתוף ראש מנהלת ״קשת צבעים״ בפיקוד המרכז, תא״ל עופר הינדי, וגורמים נוספים. 

המכשול הביטחוני שיוקם יהיה באורך של כ-45 ק"מ ויחל באזור סאלם, שבצפון השומרון עד לאזור בת חפר. ‏המכשול יכלול חומת בטון מאסיבית, אמצעי מיגון ואמצעים טכנולוגיים נוספים בגובה של עד 9 מטר. החומה תחליף את הגדר שנבנתה לפני כ-20 שנה. 

ראש מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון, תא"ל ערן אופיר: "העבודות שהתחלנו הבוקר ימשכו כשנה. כל מקטע  חומה שנסגור ימנע כניסה לישראל באופן הרמטי. במקביל אנחנו ממשיכים לסגור פרצות לאורך קו התפר.

״המנהלת סגרה וסוגרת פרצות מדי יום וכן חפרה עשרות ק"מ של תעלות למניעת מעבר רכב משטחי הרשות הפלסטינית לעורף ישראל. זאת לצד מאמצים של פיקוד המרכז למנוע מעבר של שב"חים ומחבלים משטחי איו"ש.״

אולי יעניין אותך גם

אורי נתיב - צילום לנס הפקות

השימוש ב-Shadow IT מתעצם בשל התפתחות היצע ה-SaaS

ניתן להוריד ולהתקין תוכנות כשירות (SaaS) במודל ענן בתוך שניות. אך מרוב שזה קל, ארגונים רבים וצוותי אבטחת המידע לא מודעים ולא יכולים לעקוב אחר ההורדה והשימוש בתוכנות – תופעה המכונה Shadow IT. אורי נתיב, מייסד-משותף וסמנכ"ל המוצר ב-Torii מסביר על התופעה, על סכנות הסייבר ועל הבזבוז הכספי המיותר