צפוי: בזק רוצה עוד אזורים לפריסת סיבים

בזק התחייבה בתחילת מתווה הסיבים על 80 אחוזי פריסה של סיבים בישראל. כעת, החברה רוצה עוד אזורים לעגן את שליטתה בתשתיות התקשורת העתידיות של המדינה. משרד התקשורת אישר הרחבה של אזורי פריסת בזק בכאחוז לערך 

צפוי: בזק רוצה עוד אזורים לפריסת סיבים

גיל שרון, יו״ר בזק. צילום: רמי זרנגר

שר התקשורת יועז הנדל, קיבל היום (ב׳) את המלצת הצוות המקצועי במשרד בראשותו של סמנכ"ל כלכלה, ד"ר עופר רז-דרור להרחיב את אזורי הפרישה לבקשת חברת בזק.

על פי ההחלטה, בזק תפרוש סיבים אופטיים ביישובים נוספים באזור חבל לכיש ביניהם: אירוס, אליאב, באר גנים, בני דקלים, כרמי קטיף, נטע וקציר במועצה אזורית מנשה. על פי חוות הדעת הכלכלית, הרחבת אזורי הפרישה של בזק תסייע בהשלמת פרישת הסיבים האופטיים לכלל משקי הבית ברחבי הארץ בהקדם. 

בשלב זה של יישום מתווה הסיבים, כל משק בית שבזק בוחרת לפרוש בו נגרע ממשקי הבית שנדרשים לסבסוד של קופת התמרוץ, ועל כן מתן אפשרות לבזק לפרוש באזורי תמרוץ נוספים צפויה לסייע בקיצור טווח הזמנים והעלויות שיידרשו עד להגעה לפרישה מלאה בכל הארץ.

נכון להיום פרשה חברת בזק סיבים אופטיים ב-60% ממשקי הבית שבאזורי הפרישה שלה, וסה״כ חברת בזק וזוכות קופת התמרוץ מחויבות לפרוש ב-92% ממשקי הבית ברחבי ישראל.

במקביל לאישור השר לבקשת בזק לפרוש באזורים נוספים, שר התקשורת, יועז הנדל חתם על תיקון רישיונות החברות הזוכות במכרז הראשון של קופת התמרוץ, כשבסך הכול זכו החברות המתחרות לפרוש בכ-287 אלף משקי בית ב-330 ישובים בפריפריה.

לחברות הזוכות במכרז ניתן פרק זמן של שנה ושלושה חודשים מיום בו תוקן רישיונן, להשלמת חובות הפרישה ולכן הצפי הוא לפרישה מאסיבית בחצי השני של 2022. במשרד מעריכים כי בסוף השנה הנוכחית מדינת ישראל תגיע ליעד הנגשה של 70% ממשקי הבית, כשבשנת 2023 צפוי היעד לעמוד על 85% ממשקי הבית ואף יותר. 

משרד התקשורת יחייב את החברות הזוכות במכרז לספק למתחרותיהן שירות סיטונאי על גבי הרשת שתיפרש על ידן ולהציע שירותים לצרכנים, ובכך לקדם תחרות באזורי התמרוץ.

אולי יעניין אותך גם

דוברות הכנסת קרדיט: נעם מושקוביץ

השר לביטחון פנים: ״אנחנו בשלב מאד מתקדם למוטט לפחות משפחת פשע אחת במגזר הערבי״

השר לביטחון פנים, עמר בר לב, סגן השר לביטחון פנים, ח״כ יואב סגלוביץ, הציגו השבוע בוועדה לביטחון הפנים את תוצרי פעילות ״מסלול בטוח״ למיגור הפשיעה בחברה הערבית