שיבושים בתנועת מכולות בעולם: נמלי הים בדרום אפריקה מושבתים בגלל מתקפת סייבר 

שיבושים בתנועת מכולות בעולם: נמלי הים בדרום אפריקה מושבתים בגלל מתקפת סייבר 

bigstock

אוניות החלו לעקוף נמלי דרום אפריקה, ורבים נוספים עשויים לעשות זאת כעת, לאחר שחברת Transnet הכריזה על ״כוח עליון״ בפעילות הנמל שלה ביום שני האחרון. חלק מהספינות שיועדו לקייפ טאון או דרבן, הופנו לנמל מאפוטו או לנמלים אחרים באסיה. למעשה, ספינות המכולות עקפו את היבשת לחלוטין. כך לפי פרסום של businessinsider

יבואנים - שכבר נאבקים במחסור במוצרי מפתח - יצטרכו כעת לחכות למכולות באותן ספינות. כמה זמן עדיין לא ברור; משבר ספנות עולמי ומחסור בכמה סוגים של מכולות כבר מקשה על התעשייה. בהצהרה שלשום בבוקר, הודיעה Transnet כי הצהרת כוח עליון על מסופי נמל טרנסנט "צפויה להיות מוסרת בקרוב", אך לא מסרה פרטים נוספים על ציר הזמן או הסיבה לכך. מפעילי לוגיסטיקה אומרים שזרם המכולות נבלם למעשה.

חלק ממערכות המחשוב של Transnet הושבתו ב- 22 ביולי, במה שהחברה תיארה רק כ"הפרעה". היא עדיין לא דיברה בפומבי על הסיבות ולא ענתה על שאלות. אך היא אמרה כי מדובר במתקפת סייבר והודיעה ללקוחות כי היא סובלת מ"מתקפת סייבר, חדירת אבטחה וחבלה".

"צפוי כי יישומים מסוימים ימשיכו לפעול לאט במהלך הימים הקרובים, בעוד הניטור נמשך. כל מערכות ההפעלה יוחזרו בצורה מדורגת כדי למזער סיכונים והפרעות נוספות", נמסר בהודעת החברה. 

אולי יעניין אותך גם

אליהו ששון. מאת פריץ כהן - קובץ זה זמין באוסף התצלומים הלאומי, לשכת העיתונות הממשלתית, מחלקת צילומים (קישור), תחת מספר מזהה: D709-054. תבנית זו אינה מעידה על מצב זכויות היוצרים של היצירה. לתבנית זו יש לצרף תבנית רישיון מתאימה. למידע נוסף ראה כאן., נחלת הכלל, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57718470

משחקי ריגול: כך עזרו שירותי הביון הישראלים לצרפתים נגד הבריטים 

פרופסור מאיר זמיר חושף טפח ממלחמות המודיעין בין צרפת לבריטניה בימי טרום הקמת המדינה. מיוחד