הערכה: רפאל מכרה ״מעיל רוח״ לכ-25 טנקי ליאופרד 

בהמשך לדיווח הבוקר (ג), מדובר בעסקה בהיקף של כ-43 מיליוני אירו עם הצבא הגרמני

היום (ג) בבוקר, פרסמנו כי רפאל סגרה עסקה עם הצבא הגרמני למכירת מערכת מעיל רוח לטנקי ליאופרד. רק מה, רפאל והמשרד לא רצו לומר מה היקף העסקה. לא לקח הרבה זמן לברר, ומסתבר כי מדובר בעסקה למכירת 23-25 מערכות בכ-30 מליוני אירו. בנוסף, נמכר חימוש בכ13 מליוני אירו. כלומר, היקף העסקה עומד על כ43 מליוני אירו. 

גם אתר esut.de, פרסם, לפני מספר שבועות, כי זה סדר הגודל של התקציב. אזכיר כי רפאל מכרה לא מזמן מערכות לארבע חטיבות אמריקאיות של טנקי אברהמס שיוצבו בגבול רוסיה. כמו גם, אלביט מכרה מערכות חץ דורבן לנגמ״ש שוודי שנרכש על ידי הולנד. 

כפי שציינתי בדיווח הקודם, המשמעות היא כי התעשיות הישראליות שולטות בשוק העולמי של מערכות ההגנה האקטיביות. במקרה הגרמני, מדובר ככל הנראה בסדר גודל של גדוד טנקים. האספקה צפויה עד שנת 2023. 

 

אולי יעניין אותך גם

יורש העצר של דובאי, השייח׳ מוחמד בן חמדאן בן ראשיד אל מכתום, יחד עם מייסד סייברטק עמיר רפפורט, במהלך הכנס בדובאי השבוע. צילום: סייברטק

 

״רוח הסייבר הגיעה לדובאי״

כך סיכם מייסד סייברטק, עמיר רפפורט, את כנס סייברטק גלובל שנערך השבוע בדובאי. הכנס ההיסטורי, בו חלקו לראשונה במה מומחים ישראלים ואמירתים בתחום הסייבר, הוכתר בהצלחה רבה וזכה לסיקור תקשורתי נרחב