אלביט תספק חלקי מבנה מחומרים מרוכבים עבור מטוס הF-35

במסגרת החוזה אלביט מערכות תספק לכל דגמי מטוס ה-F-35 מרכבים לפתחי הגישה הקדמיים

אלביט תספק חלקי מבנה מחומרים מרוכבים עבור מטוס הF-35

Photo credit: Lockheed Martin photo by Dane Wiedmann

אלביט מערכות הודיעה היום (ב') כי החברה הבת שבבעלותה המלאה, אלביט מערכות - סאיקלון בע"מ, זכתה בחוזה מחברת Lockheed Martin לייצור מרכבים לפתחי הגישה הקדמיים עבור מטוס ה-F-35. החוזה הנו בסכום שאינו מהותי עבור אלביט מערכות ויבוצע במהלך תקופה של ארבע שנים. מפעל סאילקון נמצא בכרמיאל ומעסיק 500 עובדים.

במסגרת החוזה אלביט מערכות תספק לכל דגמי מטוס ה-F-35 מרכבים לפתחי הגישה הקדמיים העשויים מחומרים מרוכבים וכן את חלקי המבנה הנלווים. אלביט מערכות תספק יותר מ-1,400 רכיבים ללוקהיד מרטין במהלך תקופת החוזה. ההחלטה של לוקהיד מרטין הנה על רקע הביצועים המוצלחים של אלביט מערכות בייצור של חלקי מבנה אחרים מחומרים מרוכבים עבור תכנית ה-F-35.

הזכייה בחוזה זה מגדילה את התכולה של אלביט מערכות על מטוס הF-35, הכוללת את מערכות תצוגת הקסדה, פיתוח של תצוגת הקוקפיט הפנורמי, מגברים לערוץ תקשורת וידיאו וכן 22 חלקי מבנה שונים.  יורם שמואלי, מנכ"ל חטיבת כלי טיס באלביט מערכות, אמר: "אנו גאים על שנבחרנו על ידי לוקהיד מרטין לספק חלקי מבנה נוספים עבור מטוס ה-F-35. חוזה זה משקף את ההכרה והאמון שמיסדנו עם לוקהיד מרטין במהלך שנים רבות של עבודה משותפת". 

אולי יעניין אותך גם

תמונה: משרד הביטחון 

פרשנות | מערך הגנה אווירי אזורי יכול להרתיע את האיראנים משימוש ביכולת גרעינית

הסכמי אברהם, העברת ישראל תחת האחריות של CENTCOM ופיתוח מערך הגנ״א אזורי יכולים להרתיע את האיראנים משימוש בנשק גרעיני. אולי אף להרתיע אותם מהתקדמות בציר הגרעין הצבאי