התרחיש התממש: צוללן ירדני חצה את ים סוף והגיע לישראל

צילום: משטרת ישראל

תרחיש (דפ"א) שהטריד את חיל הים הישראלי במשך שנים התממש היום (ד') כאשר באירוע חריג צוללן ירדני חצה את ים סוף והגיע לאילת. הצוללן נתפס. בעקבות האירוע, המשטרה וצה"ל הגבירו כוננות בעיר הדרומית. 

אחת השאלות העולות מהמקרה היא האם מותקנת באילת טכנולוגיה לזיהוי צוללנים כמו זו של DSIT הישראלית (חצי מהחברה מוחזק על ידי רפאל). בעוד לא ברור האם צה"ל השקיע את המשאבים בגבול הימי היחסית שקט לאורך ימות השנה, מקורות של ישראל דיפנס מוסרים כי מדובר בפתרון חלקי. גם אם יותקן. 

אם צוללן יחליט לעשות חלק מהדרך בכלי שיט צף , ואת יתרת הדרך בצלילה, הסיכוי לתפוס אותו טרם הגעתו לחוף - קטנה. אפילו קטנה מאד. 

דובר צה"ל: "לפני זמן קצר נעצר חשוד שחצה את הגבול הימי מירדן לשטח ישראל בעיר אילת. הפרטים בבדיקה."

דוברות רט״ג: "לפני שעה לערך זוהה שב"ח ירדני שוחה לעבר שמורת האלמוגים. שתי פקחיות רשות הטבע והגנים זיהו את השחיין במים עד לעלייתו בחוף, תפסו אותו והזעיקו משטרה. האירוע מנוהל על ידי צוות שמורת האלמוגים והועבר להמשך טיפול של צה״ל ומשטרת ישראל. שמורת האלמוגים הוכרזה כשטח בטחוני סגור כרגע כולל שטח הים."

אולי יעניין אותך גם

ד״ר עמי אפלבום, יו״ר רשות החדשנות. צילום: חנה טייב

רשות החדשנות: ההיי-טק הישראלי מתבגר ומשנה את פני הכלכלה

על פי דו״ח 2021 של הרשות, כ-10% מהשכירים בישראל עובדים בהיי-טק, ואחראים על 15% מהתמ״ג, 25% ממס ההכנסה ו-43% מהייצוא. לצד שיא בהנפקות, נרשמה ירידה חדה בהקמת חברות חדשות