אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות מסיים את תפקידו 

"הרשות היא גוף מקצועי, חיוני והכרחי להמשך השמירה על יתרונה היחסי של מדינת ישראל בתעשיית החדשנות וההייטק", אומר אהרון אהרון

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות. צילום: רשות החדשנות

בתום כ-4 שנים בתפקידו כמנכ"ל רשות החדשנות, הודיע אמש (א', 30.08) אהרון אהרון לחברי מועצת הרשות כי הוא מבקש לסיים את תפקידו כמנכ"ל רשות החדשנות. אהרון יישאר בתפקידו כמנכ"ל הרשות לכל הפחות ב-90 הימים הקרובים, ועד אשר ימצא מחליפו במסגרת ועדת איתור ייעודית שתוקם לטובת הנושא.

אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות: "כאשר קיבלתי על עצמי את ניהול רשות החדשנות עמדה לנגד עיני יכולת ההשפעה העצומה של הרשות על התעשייה והמשק בישראל. פעלתי, ואני עדיין פועל ללא לאות, להשגת מטרה זו. לא לי לשפוט, אך הרשות השיגה בתקופה זו הישגים חסרי תקדים במונחי התעשייה, הכלכלה והחברה בישראל. הרשות היא גוף מקצועי, חיוני והכרחי להמשך השמירה על יתרונה היחסי של מדינת ישראל בתעשיית החדשנות וההייטק הבינלאומית, גם ובמיוחד בימי משבר. 

"נערכנו מבעוד מועד למשבר הבריאותי והכלכלי בהייטק, ואני שמח שהצלחנו להשיג תקציבים גבוהים לתמיכה בהייטק ולעידוד חדשנות במיוחד בשנה מאתגרת זו. השקנו עם שותפינו ובאישור מועצת הרשות את הכלים המתאימים להתמודדות עם המשבר הכלכלי בעבודה מקצועית ומאומצת של רשות החדשנות, בהם: פרויקטי מימון וסיוע לחברות הייטק בזמן מגפת הקורונה; מסלול מענקים מהיר; כניסת המשקיעים המוסדיים להייטק לאחר 20 שנים בהן הם לא לקחו בשוק ההייטק הישראלי; מסלול קרן ההון-האנושי לעידוד חדשנות בהגדלת ההון האנושי בהייטק; ומגוון כלים נוספים שמסייעים וימשיכו לסייע לשוק ההייטק לשמור על מקומו כקטר הצמיחה של המשק הישראלי.

"לאחר תקופה מאתגרת ופורצת דרך, אני מסיים את תפקידי ברשות החדשנות בגאווה רבה ובתחושת סיפוק, עם הפנים קדימה אל עבר האתגרים הבאים. אפעל בחודשים הקרובים, ובתאום עם מועצת הרשות, להעברה מסודרת של ניהול הרשות ולהמשך תנופת העשייה של הרשות לטובת יציאה ממשבר הקורונה  ולטובת כלכלת ישראל". 

ד״ר עמי אפלבום, יו״ר הרשות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה: ״מאז מינויו לתפקיד, אהרון אהרון הוביל את רשות החדשנות להישגים אדירים ולמיצובה כגוף ציבורי מוביל, מתכלל החדשנות בממשלת ישראל ובעל השפעה אדירה על אקוסיסטם החדשנות בישראל. תחת אהרון כמנכ"ל, הרשות ביצעה שינויים אסטרטגיים חשובים והרחיבה משמעותית את פעילותה גם אל עולמות הרגולציה, מימון ומיסוי ובכך התאימה את עצמה לעולם החדשנות המשתנה ולאתגרים הסובבים אותו. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך ובטוח שהוא ימשיך להשפיע על החדשנות הישראלית. מועצת רשות החדשנות תפעל באופן מידי להקמת ועדת איתור שתבחר מנכ"ל ראוי שימשיך את פעילותה הברוכה של הרשות למען התעשייה והכלכלה בישראל".

אהרון, בעל כ-40 שנות ניסיון כמנכ"ל, יזם ודירקטור בחברות הייטק מובילות וכמרצה בטכניון, כיהן בתפקידו כמנכ"ל הרשות החל משנת 2017. טרם הגיע לרשות החדשנות, שימש כמנכ"ל אפל ישראל וכסגן-נשיא לחומרה באפל העולמית, זאת לאחר שייסד והקים את מרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותואר שני בהנדסת חשמל מטעם הטכניון. 

אולי יעניין אותך גם