התעשייה האווירית תשתף פעולה עם חברה מאיחוד האמירויות הערביות 

חתמה על הסכם לפיתוח פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך למגיפת הקורונה עם חברת Group42 מאבו דאבי

סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנכ"ל אלתא, יואב תורג'מן, קרדיט לצילום: התעשייה האווירית

התעשייה האווירית חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם  חברת Group 42 מאבו דאבי, עיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות. החברות ישתפו פעולה בתחומי המחקר ופיתוח למציאת פתרונות שיסייעו במאבק במחלת הקורונה. 

הסכם שיתוף הפעולה נחתם עם חטיבת אלתא, באמצעות שיחת וידאו בין איחוד האמירויות לישראל, במהלכה נידונו דרכים למינוף טכנולוגיות חדשניות משותפות בתחומי הבינה המלאכותית, החישה, הלייזר ועוד. הפתרונות החדישים ויוזמות רפואיות וטכנולוגיות משותפות נועדו לא רק לאוכלוסיית שתי המדינות, אלא לסיוע למאבק  העולמי בקורונה והביטחון הבריאותי באזור כולו.  

סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנכ"ל אלתא, יואב תורג'מן: "התעשייה האווירית שמחה על חתימת הסכם שיתוף פעולה זה, עם שותפינו באבו דאבי.  מחלת הקורונה חוצה יבשות, עמים ודתות ואנו רואים חשיבות עליונה לשיתוף הפעולה שיניב פתרונות  פורצי דרך. בחודשים האחרונים התגייסה התעשייה האווירית למאבק נגד הקורונה על בסיס הידע הטכנולוגי, היכולות והתעוזה הקיימת בתעשיה האווירית מיום היווסדה. מיטב מוחות החברה התגייסו למאבק לטובת ההגנה על  מדינת ישראל והסיוע למערכת הבריאות. אנו גאים לחבור לחברת Group 42 מאיחוד האמירויות הערביות ולהוות סנונית לפעילות משותפת עתידית בין שתי המדינות".  

עם תחילת התפשטות הנגיף קורונה בעולם, התעשייה האווירית החלה לבחון אפשרויות שונות של סיוע שיידרש ברמה הלאומית בישראל ולהציע פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך. מאז התפרצות הקורונה בישראל, התעשייה האווירית קיימה שיתופי פעולה עם גורמים במערכת הבריאות ובמערכת הביטחון ומפא"ת וכן חברה ליוזמת רשות החברות הממשלתיות, על מנת להבין את הצרכים המתפתחים במאבק. 

אולי יעניין אותך גם