ביקוש גובר במזרח התיכון לכלים בלתי מאוישים סיניים

מאז ההתקפה על מתקני הנפט של סעודיה עלה הביקוש לכטמ"מים באזור המפרץ והמזרח התיכון. על פי פרסומים שונים, סין משקיעה מאמץ רב בשיווק הכלים שלה: "המוצרים הסיניים לא מתוחכמים כמו של ישראל וארה"ב אך רמתם עולה"

 
ביקוש גובר במזרח התיכון לכלים בלתי מאוישים סיניים

המל"ט הסיני Wing Loong

פיתוח כלי הטיס הבלתי מאוישים שמייצרת סין הולך ומשתפר בהשוואה לכלים שהמדינה הפעילה בעבר, שהיו חיקויים או פרי הנדסת היפוך של כטמ"מים אמריקניים או ישראליים. הכלים הסיניים עדיין לא מתוחכמים כמו אלה שהוזכרו, אך הם נמכרים בכמויות גדולות בארצות המזרח התיכון.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

אתר AIONLINE סוקר את הביקוש הגדול לכטמ"מים באזור, שגבר מאז ההתקפה על מתקני הנפט הסעודיים בספטמבר השנה, שהתבססה על כלי טיס בלתי מאוישים. על פי הפרסום, מדינות המפרץ רוכשות מטוסי קרב מאוישים בכמויות גדולות, אך במקביל חלה עליה תלולה בביקוש ובחוזים, לרכש כטמ"מים בתמהיל של כלים תוצרת ארה"ב, רוסיה וסין.

חברת "ג'נרל אטומיקס" דיווחה כי סעודיה, כווית וקטאר מגלות עניין בכמה סוגי כלים תוצרת החברה האמריקנית, בעוד סין משקיעה מאמצי שיווק גדולים בהפצת הכטמ"מים שלה באותן מדינות. שתים ממדינות אלו כבר רכשו את הכטמ"מ הסיני WING LOONG 2, ובמערב סבורים שכלי זה מסוגל לשאת 12 טילי קרקע-אוויר.

אולי יעניין אותך גם

קרדיט סטילס- אריאל חרמוני, משרד הביטחון
 

שר הביטחון: איראן רצתה לגנוב חומרים על היערכות יוניפ"ל בסייבר

"ישראל מכירה את מערכות הסייבר של יריביה ואת דרכי הפעולה שלהם. אנו רואים בשנים האחרונות תופעה של קבוצות האקרים מטעם איראן, שפועלות מול ישראל ומדינות נוספות״, אמר שר הביטחון בני גנץ הבוקר (ד׳) בכנס הסייבר הבינלאומי של מרכז הסייבר באוניברסיטת ת"א