צה"ל למשרד האוצר: "אזהרותינו הן לא הפחדות"

בנאום סגור בפני אנשי אגף התקציבים במשרד האוצר, הזהיר ראש אגף המבצעים בצה"ל, אלוף אהרון חליווה, מפני הידרדרות ביטחונית. הוא טען כי ההערכות הן ש-2020 תהיה שנה שלילית עבור האינטרסים של ישראל

 

אלוף אהרון חליווה (ארכיון). צילום: מתוך ויקיפדיה, מקור - שגרירות ארה"ב בישראל https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aharon_Haliva_(35605530311)_(cropped).jpg

בהמשך לאזהרות שנשמעו לאחרונה מפי הרמטכ"ל ומפקד חיל האוויר, ראש אגף המבצעים בצה"ל, אלוף אהרון חליווה, מתריע מפני הידרדרות ביטחונית. בנאום סגור בפני אנשי אגף התקציבים במשרד האוצר, שרטט חליווה את מפת האיומים על מדינת ישראל. הוא הדגיש בפני אנשי האוצר כי "אלה לא הפחדות, אלה איומים מתפתחים". לדברי חליווה, כל הסימנים מראים ששנת 2020 תהיה שנה עם פוטנציאל שלילי לאינטרסים של מדינת ישראל.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

על רקע התוכנית הרב שנתית של צה"ל, הזהיר לאחרונה הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, מפני הידרדרות למלחמה בתקופה הקרובה בשל השינויים במזרח התיכון. בשיחה עם כתבים אמר רא"ל כוכבי כי "בגזרה הצפונית והדרומית המצב מתוח ושברירי ועלול להידרדר לעימות, חרף העובדה שאויבינו אינם מעוניינים במלחמה. ישראל מתמודדת כיום עם מספר רב של זירות ואויבים בו זמנית. לאור זאת מקיים צה"ל בחודשים האחרונים תהליך התכוננות מואץ"

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הזהיר בשבוע שעבר מפני איום טילי השיוט והמל"טים שמגיע מכיוונה של איראן. במהלך טקס סיום קורס קציני הגנה אווירית, אמר אלוף נורקין: "בעודנו מדברים, סוללות ה'חץ', ה'יהלום', 'קלע דוד' ו'כיפת ברזל' - נמצאות בכוננות. אתגר ההגנה הופך מורכב יותר. לאיום הטילים והרקטות מצטרפים כעת מל"טים תוקפים וטילי שיוט".

נורקין המשיך ואמר: "אני עומד כאן מולכם, ויודע עד כמה מערך ההגנה האווירית חשוב עבורי כמפקד החיל, ועד כרמה תרומתו היום-יומית הולכת והופכת למרכיב משמעותי בכל פעילות ובמבצע. אני יודע שבעוד זמן לא רב אפגוש אתכם בסוללות, מגנים על העם ועל הארץ, ומצטרפים לנבחרת המפקדים של חיל האוויר. המעבר למעמד הקצין והמפקד הוא מחייב. הקשיבו, חנכו, דרשו מיומנות גבוהה. ולצד אלו הקשיבו, טפלו, ותמיד תזכרו - מכל מלמדיי השכלתי. היו צנועים, תחקרו נוקב, היו חברים".

"את רמת ההגנה יקבע הלוחם בקצה, ואנו נדרשים להתאמן, לתרגל ולהיות בכשירות גבוהה. זו התרבות בחיל האוויר, וכך נקפיד שיהיה גם בעתיד. אני סומך עליכם, ויודע שנוכל לכל אתגר", סיכם נורקין.

אולי יעניין אותך גם