סעודיה מתכננת לרכוש בטורקיה מל"טים מדגם ANKA

על פי פרסומים בכלי התקשורת הזרים, סעודיה מתכננת לרכוש מל"טים מסוג ANKA המיוצרים בתעשייה האווירית הטורקית TAI. על פי הדיווחים מדובר על רכש של שישה מל"טים וכן שתי תחנות שליטה ובקרה קרקעיות

סעודיה מתכננת לרכוש בטורקיה מל"טים מדגם ANKA

מל"ט מתוצרת טורקית (צילום: חברת TAI)

סעודיה מתכננת לרכוש בטורקיה שישה מל"טים לטווח בינוני ושהייה ממושכת שפותחו על ידי התעשיה האווירית הטורקית TAI, וכן שתי תחנות שליטה ובקרה קרקעיות.

על פי פקידים רשמיים באבו דבי, מדובר במל"טים מדגם ANKA, וכי מתקיים מו"מ לרכישתם, אך חוזה טרם נחתם. מנכ"ל TAI, גורקם בילגי, הסביר כי במו"מ העלו הסעודים דרישות שונות בקשר ליכולות התצפית ואיסוף המודיעין של המל"טים הטורקיים. לדבריו מדובר גם על העברת טכנולוגיות.

ANKA הוא הכטמ"מ הראשון מסוגו שטורקיה מייצרת. חיל האוויר הטורקי כבר מפעיל ארבעה כלים וצפוי לקלוט עוד 10 כלים בשנה הבאה. משרד הפנים הטורקי הוא עוד מפעיל של מל"טים אלו.

מקור צבאי באבו דבי מסר ל-DEFENSE NEWS כי איחוד האמירויות דנה אף היא עם טורקיה על רכש מל"טי  ANKA, אך אין עדיין התקדמות "הואיל ובאיחוד האמירויות מפתחים כלי טיס בלתי מאוישים בתעשיhה המקומית". 

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: marphotography

דו״ח חדש: סין הולכת ומרחיבה את קמפיין הדיסאינפורמציה המקוון שלה

חברת הגנת הסייבר FireEye, שזיהתה לראשונה את הקמפיין בשנת 2019, מדווחת כי לאחרונה נצפו עשרות אלפי חשבונות בשפות שונות ובפלטפורמות מגוונות שמטרתם קידום האינטרסים הסיניים וערעור היציבות בארה״ב