איראן מציגה כטב"מ ישראלי שאינו מוכר

במסגרת תצוגה שנערכה במדינה, הוצג גם כלי בלתי מאויש תחת השם "הרמס 200". משפחת הרמס מיוצרת על ידי אלביט, אך אין תחתיה דגם מסוג זה. 

כחלק מתערוכת כטב"מ שנערכה על ידי איראן, נופיע בין הדגמים גם מל"ט תחת השם "הרמס 200". הרמס היא משפחת מל"טים המיוצרת על ידי אלביט וכוללת בין היתר את ה-900, 450, 180 ו-45. אולם, אין בפרוטפוליו של אלביט הרמס 200. ככל הנראה מדובר במל"ט שונה שלא היה אמור לצוף ברשת. 

על פי פרסום של theaviationist.com מדובר ככל הנראה במל"ט ישראלי, שונה, שנפל בשטח איראן בשנת 2014. המל"ט נפל במהלך פעולת איסוף מודיעין ליד מתקן העשרה בנתאז. תמונות שלו עלו לרשת באותו יום בו נפל באיראן, ועל פי משמרות המהפכה הוא הופל באמצעות טיל נ"מ. עוד עולה מהפרסום שהטווח שלו מאפשר טיסה של 1600 ק"מ בין איראן לישראל. 

כאמור, תמונות המל"ט אינן חדשות, אך הצגתו כשלל מישראל (סדרת מל"טי ההרמס כאמור), במסגרת תצוגה רשמית באיראן מעלה את השאלה באיזה מל"ט מדובר. 

 

אולי יעניין אותך גם

האירוע הביטחוני החשוב של השנה עבור עמיר רפפורט: הפיצוץ במתקן הגרעין בנתאנז, איראן.

צילום: Atomic Energy Organization of Iran/WANA (West Asia News Agency) via REUTERS

אירוע השנה שלי התרחש במרחק של 1590 ק״מ (או שלא)

בטור השבועי האחרון של תש״פ, מציין עמיר רפפורט את האירוע הדרמטי ביותר של השנה ואת כישלון השנה המביך והמקומם ביותר, ומצביע על הנושא הביטחוני המרכזי של השנה הבאה (כנראה)