סעודיה מצטרפת לקואליציית אבטחת השיט במפרץ

לצד ישראל? אחרי התקפת הטילים על מתקני הנפט שלה, סעודיה הודיעה על הצטרפותה לקואליציה שהקימה ארה"ב לאבטחת נתיב השיט בהורמוז. לקואליציה חברו כבר בריטניה, אוסטרליה ובחריין

ספינת מלחמה בריטית בהורמוז. צילום: AP

על פי דיווחים בתקשורת הזרה, סעודיה הביעה נכונות להצטרף לקואליציה בהובלת ארה"ב שמטרתה אבטחת דרכי המים של המזרח התיכון, זאת לאחר המתקפה על תעשיית הנפט שלה. סוכנות העיתונות הסעודית המנוהלת על ידי המדינה פרסמה הבוקר (רביעי) הצהרה, בה ציטטה גורם רשמי אנונימי על כך שהממלכה הצטרפה למבנה הבינלאומי לביטחון ימי.

זו משימה שכבר הצטרפו אליה אוסטרליה, בחריין ובריטניה. ארה"ב הקימה את הקואליציה לאחר התקפות על מכליות נפט המיוחסות לאיראן, כמו גם תפיסת איראן מכליות. איראן מכחישה כי היא עומדת מאחורי פיצוצי המכלית.

נזכיר כי בתחילת חודש אוגוסט פורסם ב-Ynet כי שר החוץ ישראל כץ חשף בוועדת החוץ והביטחון, שישראל משתתפת בקואליציה האמריקנית לאבטחת השיט במפרץ הפרסי

אולי יעניין אותך גם

כוחות צבא טורקיה בצפון סוריה (ארכיון). צילום: AP

דיווחים: טורקיה תקפה יעדים של הכורדים בסוריה

לאחר ההודעה האמריקנית על הוצאת כוחות מסוריה, מקורות כורדיים טענו כי הצבא הטורקי החל במתקפה. טראמפ הזהיר: "אם טורקיה תבצע פעולות לא אנושיות, נחסל את כלכלה שלה". ארדואן: "החלטנו לצאת למבצע, אנחנו נחושים"