חברה בת של אלביט מערכות בגרמניה נבחרה לספק מערכות רדיו לחיילי צבא גרמניה

צילום: אלביט מערכות

עם סיומן של בחינות טכניות ובחינות שדה אינטנסיביות, חברה בת של אלביט מערכות בגרמניה נבחרה על ידי משרד הביטחון הגרמני לספק לצבא היבשה הגרמני מערכות רדיו E-LynX לחייל (PNR1000). מערכות הרדיו שיסופקו יהיו בקונפיגורציה נישאת ורכבית לשימוש ברמת המחלקה והפלוגה ויותקנו על כלי רכב קרביים שונים בניהם ה-SPz PUMA.  

תהליך של העברת ידע יאפשר פיתוח וייצור מקומי של מערכות הרדיו E-LynX (אי-לינקס) שיסופקו לצבא הגרמני, וכן את פיתוחם של הרחבות ויכולות נוספות. הפיתוח והייצור יבוצעו באתר המחקר והפיתוח ובקווי הייצור של החברה בעיר אולם בגרמניה, שגם ישמשו כמרכז התמיכה המקומי.

רדיו אי-לינקס לחייל תומך ביישום פתרונות מתקדמים ללוחמה רשתית הן בשטח פתוח והן בשטח בנוי. מערכות הרדיו הללו מספקות לכוחות הלוחמים את היכולת לקיים מספר קבוצות דיבור על ערוץ פיסי אחד וכן שירותי העברת נתונים מהירים. בנוסף, רדיו אי-לינקס מאפשר סגירה אפקטיבית של מעגלי "רואה-יורה" וניטור מדויק של מיקומי כוחות על בסיס יכולת איכון ידידותיים (Blue Force Tracking). מערכות הרדיו שיסופקו כוללים טכניקות ייחודיות של הצפה מקבילית שמשפרות את גמישות הרשת ויציבותה תוך צמצום משמעותי של ההשהיה (Latency).   

חיים דלמר, מנכ"ל חטיבת תקשו"ב וסייבר באלביט מערכות אמר: "אנחנו גאים על כך שנבחרנו לספק מערכות רדיו לחיילי צבא גרמניה. אני משוכנע שהארכיטקטורה הפתוחה של מערכת הרדיו E-LynX, העברת הידע שנבצע והיכולות המצוינות שיש לנו בגרמניה, יאפשרו לנו לספק תמיכה מקומית אפקטיבית ולקיים את תהליכי השיתוף הנדרשים בכדי לפתח שירותים ויישומים עתידיים".  

אולי יעניין אותך גם

מימין לשמאל: מקימי Kardome דני צ'רקסקי ואלון סלפק יחד עם מנהל תחום הדאטה במעבדת החדשנות, אליק גורשטיין. צילום: יח״צ

שת״פ בין Kardome למע׳ החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי

במסגרת ההסכם יתקיים תהליך של 12 חודשים לבחינת הטכנולוגיה של הסטארטאפ הישראלי, שפיתח יכולת הפרדה קולית בסביבה רועשת, כדי לאפשר לנהגים שליטה קולית במערכות ברכב