מפקד חדש למשמרות המהפכה באיראן: גנרל חוסיין סלמי

צילום: AP

המנהיג העליון של איראן אייטולה חמייני מינה את בריגדיר גנרל חוסיין סלמי לתפקיד מפקד משמרות המהפכה והעלה אותו לדרגת בריגדיר גנרל. הוא ימלא את מקומו של המפקד הקודם גנרל מוחמד עלי ג'פארי.

סלמי כיהן עד כה כסגן מפקד הארגון והוא ידוע בקו הנוקשה שלו נגד ישראל ונגד ארה"ב. סוכנות רויטרס מציינת כי מינוי מפקד חדש בא ימים ספורים אחרי שהממשל האמריקני הכריז על משמרות המהפכה כעל ארגון טרור, וכתגובה הכריזה טהרן על פיקוד מרכז CENTCOM כעל ארגון טרור.

במשמרות המהפכה משרתים כיום 125 אלף איש בכוחות קרקע, ים ואוויר. הארגון חולש גם על תכניות הגרעין והטילים של איראן ועל כוח אל קודש, שנועד לתמוך בסכסוכים שונים במזרח התיכון כשלוחה של איראן.

המפקד החדש חוסיין סלמי הוא יליד 1960. לפני כמה חודשים אמר כי האסטרטגיה של איראן היא "למחוק את המשטר הציוני מהמפה הפוליטית". הוא אמר את הדברים בשידור בטלוויזיה האיראנית מיד אחרי שישראל תקפה מטרות איראניות בסוריה בחודש ינואר.

 

אולי יעניין אותך גם

מנכ"ל התעשייה האווירית נמרוד שפר. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של תעשייה אווירית 

משלחת מגרמניה ביקרה באלתא

כשלושים נציגים ממדינת הסן שבגרמניה ערכו ביקור בארץ ונפגשו עם חברות הזנק ישראליות. הגרמנים קיימו סיור גם באלתא של תעשייה אווירית ולמדו על פתרונות הסייבר של החברה