למרות ההפחדות: "התקפת סייבר יכולה לנתק מערכות קריטיות של מדינה אולי לשעה. לא יותר"

יועץ הסייבר של נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה, כריסטופר פיינטר, אומר בראיון לגלי צה"ל שאפשר לנתק מערכות קריטיות של מדינה לשעה, אולי, אבל לא יותר מכך. את הדברים אמר בריאיון מיוחד ליערה אגמי חורי ב"בוקר טוב ישראל".

"פיינטר מסביר שסייבר יכול לנתק תשתיות של מדינה אולי לשעה. לדבריו, סגירת מאגרי המידע וכיבוי רשתות שלמות במשך ימים - יהי קשה מאוד וכמעט בלתי אפשרי. לכן, הוא אומר, העולם עוד לא נגרר למערכות שלמות של סייבר. מצד שני, כשנשאל פיינטר מה התרחיש הכי סביר לדעתו של תקיפת סייבר על ארצות הברית, הוא מצביע על איראן וקוריאה הצפונית, ומזהיר: טראמפ לא עושה מספיק כדי לעצור את אותן", נאמר בראיון.

לגבי ישראל אמר פיינטר: "אחת הבעיות היא שישראל הופכת לתלויה יותר ויותר בטכנולוגיות האלה וזה הופך אותה לפגיעה יותר - בדיוק כמו ארצות הברית. קשה להגן על עצמך כי יש הרבה מרחב תקיפה".

מקור: glz.co.il

 

אולי יעניין אותך גם

פלייטיקה העבירה 600 שרתים לענן במספר ימים ללא פגיעה בפעילות העסקית

 "באמצעות VMware Cloud on AWS פלייטיקה הקימה תוך ימים ספורים סביבת פיתוח חדשה עבור מאות מפתחים. בנוסף, העברנו בהצלחה 600 מכונות ווירטואליות (VM)| ל- VMware Cloud on AWS, תוך שימוש ב-HCX להרחבת טביעת הרגל שלנו, ללא הפרעה לפעילות העסקית וללא שינוי במדיניות כלשהי או בתהליכים פנימיים", הסביר ארז רחמיל, סמנכ"ל IT ופיתוח בחברת פלייטיקה