יצחק ניסן

מנכ"ל התעשייה האווירית לישראל

יצחק ניסן (צילום: תע"א)

תחילת דרכו: ניסן החל את עבודתו בחברה בשנת 1978 כמהנדס מערכות, ובמסגרת זו יזם והוביל את פיתוח מערכות התקיפה העיקרית של ספינות חיל הים.

תפקידיו הבכירים בחברה: בין השנים 1995 עד 2002 שימש ניסן כמנהל מפעל מבת העוסק בתחומי החלל, מערכות טילים וחימוש מדויק עבור צה"ל ולייצוא. המפעל נמנה על המפעלים המובילים בתעשייה האווירית ועל כך זכה יצחק ניסן בפרס התעשייה לשנת 2001.

בשנת 2002 מונה מר ניסן לסמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל של החברה. החטיבה כוללת מפעלים בתחומי מערכות נשק וחלל עם היקף מכירות שנתי של כ- 600 מיליון דולר. תוכניות עיקריות בחטיבה כוללות את תוכנית ה-"חץ", מערכות "ברק" להגנת ספינות ולוויני "אופק" ו-"עמוס".

השכלה: ניסן בעל תואר ראשון (B.Sc) ותואר שני (M.Sc) בהנדסת אלקטרוניקה ומכ"מ מאוניברסיטת וושינגטון בסיאטל, ארה"ב.

מצב משפחתי: נשוי ואב לשני ילדים.

עוד משהו: במכתב ששלח יצחק ניסן לשרים לפני פגישה מכריעה בעניין מיזוג התעשייה הצבאית (תעש) הוא הפציר בהם לשוב ולשקול את האפשרות כי תעש תמוזג דווקא לתוך רפאל. במקביל הציע ניסן לשרים לשקול חלופות אחרות כמו מיזוג תעש לחברה משותפת של תע"א ורפאל שתוחזק על ידן בחלקים שווים.

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program