מחדל: מנועי F-16 נגנבו מבסיס

המשטרה הצבאית חוקרת את גניבתם של מספר מנועי מטוסי קרב מדגם F-16 מבסיס במרכז הארץ

מחדל ביטחוני חמור: בכלי התקשורת מדווחים כי בחיל האוויר גילו לאחרונה כי מספר מנועים של מטוסי קרב מסוג F-16 נגנבו מבסיס החיל במרכז הארץ.

על פי החשד, הגניבה בוצעה ככל הנראה בסיוע גורם בתוך הבסיס עצמו כיוון שלא נתגלו פריצות בגדר הביטחון הסובבת את האזור. במשטרה הצבאית חושדים כי אנשי הכנופיה האחראית למעשה נכנסו לאתר הצבאי דרך השער ועשו שימוש ברכב לשינוע המנועים אל מחוץ לבסיס.

בכלי התקשורת מדווחים כי מפקד הבסיס מיהר לפנות למשטרה הצבאית החוקרת עם היוודע דבר הגנבה. על פי ההערכות, הגנבים נעזרו באזרח העובד בתוך הבסיס, או לחלופין בחייל המשרת בו. 

לא ברור עדיין מי עומד מאחורי הפעולה, ולשם מה נגנבו המנועים, אולם בנוסף נבדק החשד שמדובר בגנבי מתכות. עד כה לא נעצר חשוד בפרשה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "נפתחה חקירת מצ"ח שמסקנותיה יובאו בפני הפרקליטות הצבאית".

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years