פיראטים חטפו 15 אנשי צוות של אונית משא טורקית

ה״מוצרט״ הייתה בדרכה מקייפטאון ללאגוס כאשר הותקפה. איש צוות אחד נהרג. טורקיה מפעילה מאמצים דיפלומטיים כדי לשחרר את אזרחיה

BIGSTOCK/Copyright: palinchak

15 אנשי צוות של אוניית מכולות טורקית נחטפו בשבת האחרונה על ידי פיראטים מול חופי ניגריה. איש צוות נוסף, אזרח אזרי, נהרג בארוע, שמקורות יודעי דבר תיארו לסוכנות הידיעות רויטרס כמתקפה מתוחכמת ומתוזמרת היטב, בה עלו תוקפים חמושים על הספינה ופרצו את חדר הביטחון שלה (המצודה), ייתכן ועם חומר נפץ.

על פי הדיווחים הספינה ״מוצרט״ המופעלת על ידי ליבריה ולכן נושאת את דגלה, הייתה בדרכה מקייפטאון שבדרום אפריקה ללאגוס שבניגריה כאשר הותקפה  מול מפרץ גינאה. לאחר שירדו ממנה הפיראטים נשארו עליה שלושה אנשי צוות, שקיבלו סיוע מחיל הים של גבון.

על פי סוכנות הידיעות הטורקית הטורקית אנאדולו, שוחח הנשיא ארדואן עם רב החובל של הספינה, שנותר על סיפונה ואמר כי ״שייט באופן עיוור״ אל עבר גאבון כשרק מכ״ם הספינה עובד, לאחר שהוכה על ידי הפיראטים. עוד מדווחת אנאדולו כי טורקיה מנסה לשחרר את אנשי הצוות על ידי מאמצים דיפלומטיים, וכי שגרירויותיה במדינות האזור גויסו למשימה.  

אולי יעניין אותך גם

צילום: מתוך אתר האינטרנט של משרד ההגנה של קוסובו

ארה"ב תורמת רק"מי M1117 לצבא קוסובו

בכוונת הצבא הקוסוברי לרכוש מערכות אמל"ח נוספות מארה"ב כחלק מסיוע החוץ הביטחוני האמריקאי. כ-5.3 מיליון דולרים הוקצו למימוש שלושה פרויקטים ביטחוניים חדשים