פלסטיני סחט חצי מליון ש"ח מנשים בפייסבוק

במסגרת החקירה עלה כי בין השנים 2014 ועד לשנת 2020, נהג הנאשם לסחוט סכומי כסף רבים מנשים אותן הכיר ברשת החברתית "פייסבוק" לאחר שהתחזה לאדם אחר

bigstock

בתום חקירת המשטרה הוגש כתב אישום בבימ"ש הצבאי בשומרון נגד נאשם פלסטיני תושב כפר א לבד בגין איומים, ביצוע מעשה מגונה והחזקת חומר תועבה. במשטרת ישראל התנהלה חקירה סמויה במשך מספר חודשים בעקבות תלונות שהתקבלו נגד הנאשם בעבירות של סחיטה ואיומים.

במסגרת החקירה עלה כי בין השנים 2014 ועד לשנת 2020, נהג הנאשם לסחוט סכומי כסף רבים מנשים אותן הכיר ברשת החברתית "פייסבוק" לאחר שהתחזה לאדם אחר, ובין היתר השתמש בשמות "מוהנד גנאים" "ראמי מגאדלה" ו"איאד חטיב".

במהלך הקשר עם הנשים, נהג הנאשם להביע את רצונו להתחתן עמן, ביצע עמן שיחות בעלות אופי מיני וביקש מהן תמונות עירום. בהמשך, החל הנאשם לבקש כספים מהנשים, וכאשר בקשותיו סורבו, נהג הנאשם לאיים עליהן כי יפיץ את תמונותיהן בעירום ואת שיחותיהם במידה ולא יענו לבקשתו. כך, נהג הנאשם לאיים לפגוע בשמן הטוב של הנשים.

עוד עלה בחקירה כי בשיטה זו, סחט הנאשם מהנפגעות סכום כולל העומד על כ 500,000 ש"ח. חקירת המשטרה הביאה להתחקות אחר החשוד, הוא נעצר וכאמור אמש הגישה התביעה הצבאית בשומרון כתב אישום נגדו.

בד בבד עם הגשת כתב האישום, ביקשה התביעה הצבאית מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינו. מעצרו של הנאשם הוארך בשלב זה עד ליום 25/1/2021.

אולי יעניין אותך גם