פיילוט בירושלים: חיילי צה"ל יתמכו בחולי קורונה ללא משפחה

מטרת הפרויקט היא לספק למשפחות סיוע ומעטפת של מזון, ייעוץ רפואי, שמירה על הנחיות הבידוד, הוצאה למלוניות ומתן סיוע ייעודי. משרד הביטחון בסיוע משרד האוצר, יקצה עבור הפיילוט תקציב של 220 אלף ש"ח

אריאל חרמוני - משרד הביטחון

משרד הביטחון, משרד הרווחה ועיריית ירושלים יוצאים לפיילוט בשכונת רמות בירושלים שתכליתו שמירה על בריאות הציבור ומניעת הדבקה בקהילה. במסגרת המודל ילוו פרויקטורים שיוכשרו על ידי צה"ל באמצעות פיקוד העורף, ועיריית ירושלים, כ-180-200 משפחות בהן יש חולים מאומתים, ויינתן סיוע בדגש על מוכרי רווחה ותושבים ותיקים חסרי עורף משפחתי.

מטרת הפרויקט היא לספק למשפחות סיוע ומעטפת של מזון, ייעוץ רפואי, שמירה על הנחיות הבידוד, הוצאה למלוניות ומתן סיוע ייעודי. משרד הביטחון בסיוע משרד האוצר, יקצה עבור הפיילוט תקציב של 220 אלף ש"ח, שיעבור לרשות המקומית בפיקוח וליווי משרד הרווחה ופיקוד העורף לביצוע הפעולות הנדרשות. הפיילוט ייערך כחודש, ובהתאם לתוצאות הביניים בעוד שבועיים, יוחלט במשרד הביטחון על המשך המודל והרחבתו לאזורים נוספים.

שר הביטחון בני גנץ אמר: "אחד האתגרים המרכזיים במלחמה בקורונה הוא להגיע לכל אזרחית ואזרח, בדרך הנכונה, ולקטוע את שרשראות ההדבקה. נפעל בכל מקום, בכל זמן ובכל שעה וננצח".

שר העבודה והרווחה איציק שמולי: "שילוב הכוחות בין משרד הרווחה, פיקוד העורף והעירייה נועד לקטוע את שרשרת ההדבקות בשכונה. הדגש הוא על אוכלוסיות חלשות שנפגעות פעמיים, גם מהנגיף וגם מהמצב הכלכלי, ומטרתנו היא לדאוג שלא יחסר להן דבר. אם הפיילוט הזה יצליח הוא ישמש מודל לפעולה אפקטיבית במקומות נוספים בארץ לצד תמיכה וסיוע".

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "ירושלים מציעה היום מודל שונה למניעת התפשטות הקורונה בשכונות העיר. מודל שמחובר יותר לתושבים ונעזר בכוחות הקהילתיים הרבים לשם שמירה על ההנחיות, יציאה למלונות וסיוע אזרחי לתושבים. אנו נבצע את הפרויקט בשכונת רמות ביחד עם מנהיגי הקהילה, ואני מאמין שנראה תוצאות בקרוב ושמציון תצא תורה לכלל הארץ".

אולי יעניין אותך גם