בתכנון: הקמת חמ"ל לאומי להגנה מפני רחפנים

סא"ל נ', ראש הצוות הלאומי להגנה מרחפנים, התייחס בכנס  2019 UVID לאתגרים שבהגנה מפני תקיפות רחפנים על ישראל

 
בתכנון: הקמת חמ"ל לאומי להגנה מפני רחפנים

מתוך כנס UVID 2019. צילום: רונן טופלברג

"איום הרחפנים פוגש אותנו בין רשויות", אומר סא"ל נ', ראש הצוות הלאומי להגנה מרחפנים. "של מי יהיה הרחפן שיירט רחפן שמגיע מעזה? כנ"ל בתרחיש של רחפן בשדה תעופה", אומר סא"ל נ'.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

"הקמנו צוות הגנה לאומי הכולל את שב"כ, שב"ס, צה"ל, משטרה, רת"א, רשות שדות התעופה ועוד. הצוות מדווח למל"ל כל רבעון. מנסים לסדר את הרגולציה (שימוש, ידע, אכיפה). להגדיר את האזורים האסורים לטייס, כותבים תו"ל הגנה לכל רשות ותכנית בניין כוח משותפת לאכיפה וסיכול", אמר הקצין בכנס UVID 2019.

החלטת הממשלה קבעה שצה"ל אחראי על הגבולות והמשטרה על פנים המדינה. "אבל מה קורה עם אתרים בתוך המדינה שהאחריות היא לא של המשטרה? איפה נגמר הגבול ומתחיל החלק הפנים ארצי? אלו המורכבויות", מסביר נ'.

"איום הרחפנים מקורו בזמינות והקלות שבהפעלתו. תפקיד הצוות הוא לפתח את המענה הלאומי לאיום הרחפנים. הסוד למענה לאומי הוא פיתוח מענה שתואם למספר רב של גופים. לכן יש דרישה לעבודה משותפת וניהול נכון של מרחב האחריות המשותף. הצוות הצליח ליצור סל כלים משותף לכלל הרשויות", אמר סא"ל נ'.

 

אולי יעניין אותך גם

תמונה : דובר צה״ל 

פרשנות | בכירי גא״פ - צה״ל יודע איפה אתם. הממד התודעתי במבצע ״עלות השחר״

בכירי הארגון חשים בחרב המונחת על צווארם, יחד עם תחושת חדירות, התחושה כי צה"ל מכיר את מקומות המסתור שלהם, היכן ממוקמים המפקדות, מחסני הנשק, תשתיות הייצור ואף יותר מכך היכן נמצאים בכירי הארגון