צה"ל סיכל לראשונה מנהרה ימית מעזה

דובר צה"ל הודיע כי בשבוע שעבר תקף צה"ל מוצב של הכוח הימי של חמאס בצפון רצועת עזה, ונטרל מנהרת טרור התקפית שיצאה לכיוון הים

צה"ל סיכל לראשונה מנהרה ימית מעזה

אילוסטרציה: דו"צ

בשבוע שעבר תקף צה"ל מוצב צבאי של הכוח הימי המיוחד של חמאס בצפון רצועת עזה. במסגרת התקיפה נוטרלה מנהרת טרור התקפית שיצאה לכיוון הים, כך מסר דובר צה"ל. על פי הצבא, מדובר במנהרת טרור ייחודית המאפשרת יציאה חשאית מהמוצב לעבר הים, וממנה ניתן היה לבצע פעולות טרור בצלילה כנגד מדינת ישראל.

תוואי המנהרה זוהה כחלק ממערכה כנגד הכוח הימי של חמאס שמתבצעת בשנה האחרונה.

קצין בכיר בחיל הים אמר כי "חמאס השקיע בבניית המנהרה הזו משאבים רבים והיא מוגדרת אצלנו 'מנהרה כחולה', מהיבשה לים. יש לקומנדו חמאס עשרות רבות של לוחמים עם ציוד צלילה אזרחי, שמאפשר גם תנועה חשאית מתחת למים ללא בועות".
 
עוד נמסר כי "צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון מדינת ישראל וימשיך לפעול בנחישות כנגד הטרור מכל סוגיו. צה"ל נחוש להמשיך לבצע משימתו להגן על אזרחי מדינת ישראל וריבונותה".

אולי יעניין אותך גם

Ayatollah Seyyed Ali Khamenei - IRNA

דעה | זמן הפריצה של איראן מבוסס פוליטיקה - לא טכנולוגיה

ממשלת ישראל משווקת לציבור הנחות מקלות ביחס להתקדמות פצצת הגרעין של איראן. חומרים גלויים על ציר הזמן יגלו כי איראן השלימה את כל חלקי הפאזל הטכנולוגיים וההחלטה לפרוץ לפצצה  - פוליטית בלבד. בישראל בונים על התראה מוקדמת - ביום הכיפורים אנחנו יודעים איך זה נגמר