חברת SPACE X שיגרה לחלל לוויין ריגול אמריקני סודי

חברת SPACE X שיגרה ביום שני לחלל לוויין ריגול סודי ביותר של צבא ארה"ב. אחרי השיגור הוחזר לארץ השלב הראשון של הטיל המשגר לשימוש חוזר

מתוך אתר חברת SPACE X

הטיל פלקון 9 שוגר ממרכז החלל ע"ש קנדי בפלורידה, וזו היתה המשימה הראשונה שחברת SPACE X מבצעת עבור מערכת הביטחון של ארה"ב. לא נמסרו שום פרטים על הלוויין ששוגר עבור משרד המודיעין הלאומי NRO. השלב הראשון של הטיל המשגר נחת בשלום בקייפ קנברל כמה דקות אחרי השיגור, והוא ישמש לשיגורים בעתיד.

כינויו של לוויין הריגול ששוגר לחלל NROL-76. מפאת הסודיות, גם תהליך השיגור שודר על ידי חברת SPACE X באופן חלקי בלבד, ולא הראו לצופים את שלב כניסת הטיל המשגר והלוויין למסלול בחלל. השידור התמקד בשימוש החוזר של המשגר.

גנרל ג'ון ריימונד, מפקד פיקוד החלל של חיל האוויר האמריקני, אמר בסימפוזיון בנושאי חלל כי השיגור הוכיח שלחברת SPACE X יש יכולת לשגר לווייניים עבור צבא ארה"ב, וכי השימוש החוזר בטיל משגר מוזיל את עלויות השיגורים ומאפשר לבצע מספר רב יותר של שיגורים לחלל. נשיא חברת SPACE X, אילון מאסק, אמר כי צוות החברה מסוגל עתה לבצע שיגור עם 'טיל ממוחזר' תוך 24 שעות אחרי השיגור הקודם של הטיל.

בסוף נובמבר 2016 אירע פיצוץ בקייפ קנברל בו נהרס הלוויין הישראלי "עמוס 6" בעת ההכנות לשיגורו לחלל על טיל משגר פלקון 9 של חברת SPACE X.

אולי יעניין אותך גם

ה-Big Twin מטוס בואינג 777-300ERSF. צילום: GECAS
 

עסקה של מאות מיליוני דולרים לתעשייה האווירית

החברה הישראלית דיווחה על חוזה שנחתם עם חברת הבת של ג'נרל אלקטריק, על הסבתת מטוסי בואינג 777 למטוסי מטען. "מדובר בצעד שמכניס את התעשייה האווירית רשמית לתחום הסבות ה-777", אומרים בחברה