צה"ל מקים גדוד מילואים חדש להתערבות מהירה מול חיזבאללה

לאור החשש של צה"ל מהתקפת פתע של חיזבאללה לניתוק מטולה וכיבוש יישובים, הקימו בצבא גדוד חדש מיוצאי גולני שהתמקצעו בלחימה במתאר צפוני

"הגדוד שלנו", הדגיש אל"ם רועי לוי, מפקד "עוצבת ברעם", "הוקם במטרה לתת מענה לשתי משימות עיקריות. הראשונה היא הגנתית - יש לנו מלחמה ששמה 'מלחמה על הזמן'. בשנים האחרונות חיזבאללה התחשל בקרבות בסוריה, התחזק מבחינת אמצעי לחימה, ואמר בגלוי כי יש לו תוכניות התקפה לתוך שטחנו. אנחנו צריכים להיות ערוכים ומוכנים לכל עיתוי בו הוא יבחר לבצע אותן ולדעת להגן ולהכות בו בעוצמה בחזרה".
 
הגדוד החדש מורכב מלוחמי מילואים צעירים, שהוותיקים מביניהם התגייסו בשנת 2012. כל אנשי היחידה ביצעו את שירותם הסדיר בגדוד הסיור של חטיבת גולני, הנחשב לגדוד חי"ר מובחר. בנוסף, הם משרתים בגדוד החדש באותם צוותים אורגניים, בהם לחמו יחד בשירות החובה, דבר המחזק את הכשירות המבצעית שלהם ואת הקשר עם אחיהם לנשק בזמן אמת. 
 
עוד התייחס המח"ט לתרחיש האופרטיבי, והבהיר ללוחמיו כי מול האויב שמתכוון במסגרת תוכניתו לתקוף יישוב, מוצב או רכס, הם יהיו חייבים לפעול במהירות, להסיג אותו משטח ישראל ולהתכונן לביצוע המשימה השנייה: תקיפה בשטחי מפתח ופגיעה קשה בקו ההגנה הראשון של חיזבאללה בלבנון.
 
 

אולי יעניין אותך גם

חיילים מקסיקנים בפעילות נגד הקרטלים. צילום: AP

בין ישראל לקרטל: אתגרי מדינות אמריקה הלטינית

עבור אמריקה הלטינית, 2019 הייתה שנה משמעותית במלחמה בקרטלים. ארגוני הפשע מישראל פועלים במדינות אלה, לכן גובר הצורך בשיתוף פעולה הדוק. לתוך הוואקום הזה ייכנסו חברות ישראליות, שמעוררות עניין במרכז אמריקה